لیپوساکشن چیست ؟

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن یکی از روش های موثر در لاغری موضعی است ، و چندین سال است که از این روش برای انواع لاغری موضعی در نواحی خاص بدن مثل شکم و کمر استفاده می شود.با گذشت زمان پیشرفت های زیادی در روش جراحی لیپوساکشن ایجاد شده است و تجهیزات پیشرفته برای جراحی لیپوساکشن که برای رفع چربی های موضعی است ، وجود دارد.

لیپوساکشن با استفاده از لوله های مخصوص با مکش چربی را از بدن خارج می کند.متخصص با ایجاد برش روی پوست با لوله های مخصوص که کانولا نامیده می شوند ، چربی های قسمت مورد نظر در بدن را به بیرون هدایت می کند.

البته دانستن این نکته مهم است که لیپوساکشن معجزه نمی کند و برای استفاده از آن باید دارای وزن نرمال و پوست سالم و منعطف بود زیرا با دارا بودن این شرایط بهترین نتیجه ممکن را می توان از جراحی لیپوساکشن گرفت .لیپوساکشن روشی برای کاهش وزن موضعی است نه برای لاغری و کم کردن وزن ،پس هرگز نباید جایگزین رژیم غذایی مناسب و فعالیت های ورزشی شود.

ران و نواحی باسن در خانم ها و قسمت پشت و کمر در آقایان جزو مناطقی است تجمع چربی در آنها اتفاق می افتد و از بین بردن این چربی ها در بدن با فعالیت های ورزشی و رژیم غذایی بسیار دشوار است.

بخوانید: ایا لیپوساکشن عوارض دارد ؟

لیپوساکشن چیست ؟

لیپوساکشن چیست ؟

لیپوساکشن در کدام مناطق بدن انجام می شود؟

کمر

گردن

صورت

پشت

پا

بازو

و باسن در کنار سایر جراحی های زیبایی مانند ابدومینوپلاستی و کشیدن پوست صورت  انجام گیرد.از این روش برای درمان سلولیت استفاده نمی شود.

بیماری های مختلفی مثل عرق کردن بیش از حد در زیربغل ها ، بزرگ شدن غیرمعمول سینه در آقایان ، لیپواسترافی ،لیپوماس را با جراحی لیپوساکشن درمان کرد.

لیپوساکشن چیست ؟

لیپوساکشن چیست ؟

روش درمان

در جراحی لیپوساکشن در صورتی که برای قسمت کوچکی از بدن مورد استفاده قرار گیرد از بی حسی موضعی استفاده می شود. برای ناحیه ای بزرگتر از بدن در جراحی لیپوساکشن از بیهوشی استفاده می شود.

قسمتی از بدن که عمل لیپوساکشن بر روی آن انجام شده است با بانداژ و چسب بسته می شود.این موضوع برای این است که ورم و کبودی و درد هم کاهش پیدا کند.بستن با باند ممکن است 3 تا 4 هفته طول بکشد و در طول یک هفته تا ده روز بعد از جراحی ممکن است ورم و کبودی دیده شود و مایعات از قسمت های برش خورده خارج شود.پزشک ممکن است برای بیمار آنتی بیوتیک تجویز کند.

دوران بهبودی و اینکه چه زمانی فرد می تواند به فعالیت عادی روزمره را شروع کند ، گفته می شود این موضوع بستگی به گستردگی ناحیه ی تحت درمان دارد و ممکن است چندین روز طول بکشد.

عملکرد اصلی لیپوساکشن فرم دهی بدن است که طی این عمل چربی های اضافه در بدن مخصوصا در پهلوها و کمر و شکم خارج شده و در زیبایی و رسیدن بدن به فرم ایده آل بسیار موثر است.

با مراجعه به متخصص لیپوساکشن پزشک بعد از بررسی و معاینات بیمار ، شرایط فرد را برای عمل لیپوساکشن می سنجد.در هنگام مراجعه باید سوابق پزشکی و داروهایی را که مصرف می کنید با پزشک در میان بگذارید.قبل از عمل از مصرف دخانیات و داروهای ضد انعقاد خون (آسپرین) خودداری کنید


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت