تفاوت لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی

تفاوت لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی

آیا این دو روش مشابه هستند؟

ابدومینوپلاستی (که به آن “تامی تاک” نیز گفته می شود) و لیپوساکشن دو عمل جراحی مختلف هستند که هدف از آن تغییر ظاهر  شماست. هر دو روش ادعا می کنند که شکم  شما صاف تر، سفت تر و کوچکتر به نظر می رسد.

هر دو آنها توسط جراحان پلاستیک انجام می شوند و “عمل زیبایی ” محسوب می شوند ، بنابراین تحت پوشش بیمه درمانی نیستند.

از نظر روش انجام ، زمان ریکاوری و خطرات ، تفاوتهای اساسی بین این دو وجود دارد.

چه کسی کاندیدای خوبی است؟

 لیپوساکشن و جراحی شکم یا همان ابدومینوپلاستی  اغلب برای افرادی که دارای اهداف آرایشی مشابه هستند ، جذاب است. اما تفاوتهای مهمی وجود دارد.

تفاوت لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی
تفاوت لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی

لیپوساکشن

اگر به دنبال از بین بردن ذخایرکوچک  چربی هستید ، لیپوساکشن ممکن است مناسب باشد. این موارد معمولاً در باسن ، ران ، پشت یا ناحیه شکم یافت می شود.

در این روش رسوبات چربی از ناحیه مورد نظر با کاهش برآمدگی و بهبود محل خارج می شود. با این حال ، لیپوساکشن به عنوان ابزاری برای کاهش وزن توصیه نمی شود.

اگر چاق هستید نباید لیپوساکشن کنید.

جراحی شکم

جراحی شکم علاوه بر از بین بردن چربی اضافی از شکم ،  پوست اضافی را نیز از بین می برد.حاملگی یا تغییر قابل توجه در وزن شما می تواند پوستی را که شکم شما را احاطه کرده است ، بکشد.

 برای بازگرداندن ظاهر و سطح صاف به شکم ، می توان ازجراحی شکم یا ابدومینوپلاستی استفاده کرد. اگر پوست در حین حاملگی کشیده شده یا از هم جدا شده باشد ، این روش ممکن است شامل برگرداندن ماهیچه صاف شکم یا عضلات  باشد.

مرکز لاغری

ممکن است بخواهید جراحی شکم را انتخاب کنید در صورتی که:

  • شاخص توده بدنتان بالای 30 است
  •  فکر می کنید در آینده ممکن است باردار شوید
  • شما به طور جدی سعی در کاهش وزن دارید
  • شما یک بیماری مزمن قلبی دارید

روال درمانی هر کدام  چگونه است؟

لیپوسوکشن ها و تومورهای شکمی هر دو توسط یک جراح پلاستیک انجام می شوند و نیاز به برش و بی حسی دارند.

لیپوساکشن

ممکن است برای این روش به صورت موضعی بی حس شوید. در بعضی موارد ، جراح  یک بی حسی موضعی را برای قسمت میانی بدن شما اعمال می کند.هنگامی که منطقه بی حس شد ، جراح برش های کوچکی در اطراف محل رسوبات چربی شما ایجاد می کند. یک لوله نازک (کانول) برای شل شدن سلولهای چربی زیر پوست منتقل می شود.

 جراح شما از وکیوم پزشکی برای مکش توده های چربی خارج شده استفاده می کند.ممکن است چندین جلسه طول بکشد تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

در جراحی شکم

جراح ممکن است  از طریق بیهوشی عمومی اقدام کند. بعد از بی حس شدن ، برش در قسمت انتهایی پوست که دیواره شکم شما را پوشانده ، انجام می دهند.

 آنها سپس پوست را روی شکم را محکم می کنند ، پوست اضافی را بریده می شوند و برش را با بخیه می بندند.برداشتن شکم به یک روش انجام می شود. کل جراحی به طور معمول دو تا سه ساعت طول می کشد.

 

 

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت