ایا لیپوساکشن عوارض دارد ؟

ایا لیپوساکشن عوارض دارد ؟

اگرچه لیپوساکشن و جراحی شکم هر دو نتیجه نتایج دائمی را نشان می دهند ، افزایش وزن قابل توجه پس از هر روش می تواند این نتیجه را تغییر دهد.

لیپوساکشن

افرادی که لیپوساکشن را در شکم خود انجام داده اند تمایل دارند پس از بهبودی از عمل ، یک شکم  مسطح و متناسب  مشاهده کنند. قرار است این نتایج دائمی باشد. اما حداقل یک منبع تحقیق معتبر مخالف است. طبق این مطالعه ، تا یک سال پس از این عمل ، رسوبات چربی دوباره ظاهر می شوند ، اگرچه ممکن است در جای دیگری روی بدن شما ظاهر شوند. اگر وزن خود را افزایش دهید ، چربی در بدن شما مجددا تجمع می یابد ، اگرچه به طور معمول در مناطقی که مکش می شوند نیست.

 ایا لیپوساکشن عوارض دارد ؟
ایا لیپوساکشن عوارض دارد ؟

جراحی شکم

پس از حراحی ، نتایج دائمی در نظر گرفته می شوند. دیواره شکم شما پایدارتر و قوی تر خواهد بود. پوستی اضافی که برداشته شده ، باز نخواهد گشت ، مگر اینکه نوسان وزن یا بارداری متعاقب آن منطقه مجدداً کشیده شود.

عوارض احتمالی چیست؟

اگرچه عوارض جانبی مرتبط با هر عمل جراحی وجود دارد ، اما هر روش خطرات متفاوتی را به وجود می آورد که باید از آن آگاه باشید.

لیپوساکشن:اگر جراح شما در یک ناحیه بزرگ کار کند ، با لیپوساکشن خطر عارضه شما افزایش می یابد. انجام چندین روش در طی همان عمل نیز می تواند خطر را افزایش دهد.

 ایا لیپوساکشن عوارض دارد ؟

خطرات احتمالی شامل موارد زیر است:

بی حسی: ممکن است در ناحیه آسیب دیده احساس بی حسی کنید. اگرچه این اغلب موقت است ، اما ممکن است دائمی شود.

بی نظمی های ظاهری: بعضی اوقات چربی که برداشته می شود باعث ایجاد شکل موجی یا لبه دار در لایه بالای پوست شما می شود. این امر باعث می شود پوست کمتر صاف به نظر برسد.

تجمع مایع: سرم – حباب های موقت مایعات – ممکن است در زیر پوست تشکیل شود. پزشک شما باید این موارد را تخلیه کند.

خطرات نادر شامل موارد زیر است:

عفونت: عفونت ها ممکن است در محل برش لیپوساکشن شما ایجاد شود.

سوراخ شدن اندام داخلی. اگر لوله  کانول خیلی عمیق نفوذ کند ، ممکن است عضو را سوراخ کند.

آبسته شدن رگ خونی با چربی. آمبولی زمانی اتفاق می افتد که یک قطعه چربی سست از بین برود ، در یک رگ خونی گیر بیفتد و به ریه ها یا مغز منتقل شود.

جراحی شکم

در یک مطالعه ، 8/5 درصد از منبع معتبر افرادی که جراحی شکم را انجام داده اند ، به دلیل نوعی عارضه نیاز به بازگشت به بیمارستان داشتند.

عوارض زخم و عفونت از مهمترین دلایل بستری مجدد بود.

سایر خطرات احتمالی عبارتند از:

تغییر در احس. جبران مجدد بافت شکم ممکن است بر روی اعصاب حسی سطحی در این ناحیه و همچنین در رانهای فوقانی شما تأثیر بگذارد.

 ممکن است در این مناطق احساس بی حسی کنید.

تجمع مایع. مانند لیپوساکشن ، ممکن است حباب های موقت مایعات در زیر پوست تشکیل شود. پزشک شما باید این موارد را تخلیه کند.

مردگی بافت. در بعضی موارد ، بافت چربی در اعماق ناحیه شکم ممکن است آسیب ببیند. بافتی که بهبود نمی یابد یا نمی میرد باید توسط جراح شما خارج شود.

 

 

 

منبع:هلس لاین

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت