سلولیت به چه معناست

تعریف سلولیت

سلولیت یک بیماری پوستی بسیار شایع و بی ضرر است که باعث ایجاد ناهنجاری فیزیکی ، کمرنگ بر روی ران ، باسن ، باسن و شکم می شود.

این بیماری بیشتر در زنان شیوع دارد.بسیاری از افراد با  درصد موفقیت گوناگون سعی در بهبود ظاهر پوست خود از طریق کاهش وزن ، ورزش ، ماساژ و کرم های موجود در بازار به عنوان راه حلی برای سلولیت می کنند.

گزینه های درمانی اثبات شده از نظر پزشکی نیز در دسترس هستند ، اگرچه نتایج فوری و طولانی مدت نیستند

سلولیت به چه معناست
سلولیت به چه معناست

علائم

سلولیت به نظر می رسد مانند پوست کمرنگ یا متورم است. گاهی اوقات به عنوان شبیه گل کلم یا بافت پوست پرتقال توصیف می شود.

سلولیت خفیف را می توانید تنها در صورتی مشاهده کنید که پوست خود را در مناطقی که سلولیت دارید مانند ران هایتان لمس کنید

. سلولیت شدیدتر باعث می شود که پوست با نواحی پستی بلندی به صورت مجزا و برآمدگی ظاهر شود.

سلولیت بیشتر در اطراف ران و باسن دیده می شود ، اما در سینه ها ، زیرشکم و بازوها نیز قابل مشاهده است.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنید

درمان لازم نیست. اما اگر نگران ظاهر پوست خود هستید ، در مورد گزینه های درمانی سلولیت با پزشک عمومی یا متخصص بیماری های پوستی (متخصص پوست) یا جراحی پلاستیک صحبت کنید.

سلولیت به چه معناست
سلولیت به چه معناست

علل

اطلاعات کمی در مورد علل ایجاد سلولیت چیست. این شامل بندهای پیوندی فیبر است که پوست را به عضله زیرین وصل می کند ، و چربی بین آن قرار دارد.

 با جمع شدن سلول های چربی ، آنها به طرف پوست بالا می روند ، در حالی که بند ناف های بلند و سفت به پایین می کشند. این یک سطح ناهموار یا کم رنگ ایجاد می کند.علاوه بر این ، عوامل هورمونی نقش زیادی در ایجاد سلولیت دارند و ژنتیک ساختار پوست ، بافت پوست و نوع بدن را تعیین می کند.

فاکتورهای دیگر مانند وزن و حجم عضلانی در داشتن سلولیت تأثیر می گذارد ، اگرچه حتی افراد با وزن متناسب نیز می توانند آن را داشته باشند.

سلولیت در زنان

عوامل خطرسلولیت در زنان بسیار بیشتر از مردان است. در حقیقت ، بیشتر خانمها بعد از بلوغ مقداری سلولیت ایجاد می کنند. این امر به این دلیل است که چربی خانم ها معمولاً در ران ها ، باسن و باسن توزیع می شود – مناطق مشترک سلولیت.

سلولیت همچنین با افزایش سن ، هنگامی که پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد ، بیشتر است.

افزایش وزن می تواند سلولیت را بیشتر نمایان کند ، اما برخی از افراد لاغر سلولیت نیز دارند. گرایش به خانواده ها دارد ، بنابراین ژنتیک ممکن است بیشترین نقش را در ایجاد سلولیت داشته باشد. یک سبک زندگی بدون فعالیت همچنین می تواند شانس ابتلا به سلولیت را افزایش دهد ، همانند بارداری.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت