ليزر ليپوليز چیست؟

 ليزر ليپوليز چيست ؟ و چگونه عمل مي كند؟

ليزر ليپوليز چیست؟ برای بسیاری از افراد ، رژیم غذایی و ورزش  در از بین بردن چربی ناخواسته یا خلاص شدن از سلولیت در قسمتهای خاصی از بدن ، صرف نظر از تلاشها موثر به نظر نمی رسد. لیپوساکشن به عنوان راه حلی برای این مشکل ایجاد شده است. لیپوساکشن یک روش آرایشی و زیبایی است که چربی بدن ناخواسته را از طریق تکنیک و فناوری پیشرفته پزشکی از بین می برد. ليزر ليپوليز یک تکنیک ویژه است که در اوایل قرن بیست و یکم برای از بین بردن موثر و ایمن چربی های ناخواسته بدن ایجاد شده است.

ليزر ليپوليز چیست
ليزر ليپوليز چیست؟

تاریخچه

یک متخصص زنان و زایمان ایتالیایی برای اولین بار لیپوساکشن را در سال 1974 اختراع کرد و این تکنیک توسط پزشکان فرانسوی در اواخر دهه 1970 ساخته شد. با این حال ، پس از معرفی محبوب خود به ایالات متحده در اوایل دهه 1980 ، لیپوساکشن به عنوان روشی پرخطر و بسیار خونین که باعث زخم و موجبات ناخواسته در پوست شده بود ، تبلیغات منفی زیادی به دست آورد. متخصص پوست و مو ، کالیفرنیایی ، دکتر جفری A. کلین ، در سال 1985 یک روش پیشرفته به نام “تکنیک تومسسانس” به لیپوساکشن ارائه داد که باعث تحریک لیپوساکشن شد به طوری که کم خطرتر و پیچیده تر و بدون عوارض جانبی ناخواسته از تکنیک های قبلی شد. تکنیک های دیگری که مانند تکنیک های خشک و مرطوب و تکنیک اولتراسونیک ایجاد شده است ، این روش را ساده و سریع و بدون ریسک برای بیماران انجام می دهد.

ليزر ليپوليز در سال 1998 توسط Sound Surgical Technologies ، LLC تأسیس شد و در سال 2002 نیز تأیید سازمان غذا و دارو را دریافت کرد. در سال 2009 ، لیپوساکشن ولیزر هنوز به عنوان پیشرفته ترین فن آوری و تکنیک مورد استفاده برای رفع مشکلات چربی در نظر گرفته شده است.

ليزر ليپوليز چیست؟
ليزر ليپوليز چیست؟

عملکردهای لیپوساکشن

لیپوساکشن یک عمل جراحی زیبایی است که چربی های ناخواسته را با قرار دادن یک لوله کوچک به نام یک کانول از بدن خارج می کند و با استفاده از فناوری خلاء متصل به کانول برای مکش بافت چربی از طریق لوله و خارج از بدن استفاده می کند. تکنیکهای لیپوساکشن بر حسب قطر کانولا و نحوه دستیابی به بافت چربی متفاوت است.

مناطق قابل درمان بدن

پیشرفت های فن آوری باعث شده است که بافت چربی تقریباً از هر قسمت از بدن جدا شود. معمول است که عمل لیپوساکشن روی باسن ، ران و پایین انجام شود ، اما همچنین می تواند چربی ناخواسته را از بازوها ، زانوها ، مچ پا ، معده ، سینه ها ، پشت و کمر دور کند. لیپوساکشن با استفاده از لیزر باعث شده است که چربی پوست ، گردن و قفسه سینه نیز از بین برود.

اهمیت تکنیک ليزر ليپوليز

نتکنیک ليزر ليپوليز با استفاده از تکنیک حذف اختراع چربی همراه با یک روش جراحی دقیق وعده داده می شود که پس از بهبودی سریع ، پوست صافی به دست می آید. با استفاده از روش Vaser ، چربی ها از بین می روند و باعث حل شدن چربی می شوند و در نتیجه روند مکش آسانتر و نرم تر می شود و خطر کمتری از عوارض جانبی مانند موج دار شدن پوست و ناهمواری ها ایجاد می کند.

 انرژی سونوگرافی برای امولسیون بافت چربی و ترک بافت اطراف آن ، برای بیشتر ، دست نخورده است. از آنجا که ليزر ليپوليز تقریباً قبل از مکش می تواند چربی را مایع کند ، این روش فقط به یک کانول با قطر کوچک احتیاج دارد ، بنابراین روش ليزر ليپوليز کمتر از سایر تکنیک های لیپوساکشن تهاجمی با احتمال بسیار کمتر از جای زخم را می دانند.

 عوارض لیزر لیپولیز چیست

درمان با ليزر ليپوليز با شدت تهاجمی فقط به بی حسی موضعی احتیاج دارد. مطابق اطلاعات ارائه شده  جراحان Image Plus Las Las Vegas گزارش می دهند که بیمار در طی 30 دقیقه تا 1 ساعت درمان ، کمی و بدون درد را تجربه می کند. بعد از درمان ، بیمار حداقل کبودی و تورم را تجربه می کند و درد و ناراحتی کمی دارد ، بنابراین آسپرین تنها روش بهبودی توصیه شده است.

بسته به مقدار چربی مکیده شده از بدن ، میانگین زمان بهبودی2 تا 5 روز است. نتایج در طی چند روز ظاهر می شوند و پوست برای هفته های بعدی سفت و سخت در اطراف ناحیه ادامه می یابد. به طور متوسط ، نتیجه مطلوب نهایی تقریباً در 6 ماه مشاهده می شود

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت