طب سوزنی و کاهش وزن

آیا طب سوزنی می تواند به کاهش وزن کمک کند؟

طب سوزنی طی 40 سال گذشته افزایش مداوم در محبوبیت بین عموم را تجربه کرده است. طبق اعلام مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی (NCBI) ، در سال 2014 ، بیش از 10 میلیون درمان طب سوزنی تنها در ایالات متحده انجام شد. محققان و متخصصان بهداشت و درمان با وجود تحقیقات گسترده ای در زمینه علمی که نشان دهنده اثربخشی طب سوزنی در تسکین درد است ، به طور جدی در تلاش برای درک پتانسیل کامل طب سوزنی در کاهش وزن بودند.

 طب سوزنی و کاهش وزن

آیا طب سوزنی واقعاً می تواند به افزایش کاهش وزن کمک کند؟

مطالعات اخیر نشان داده است که وقتی طب سوزنی با روشهای سنتی کاهش وزن ترکیب می شود ، بیماران وزن بیشتری از دست می دهند. در این موارد ، یک یا سه جلسه کاهش وزن با طب سوزنی می تواند در کمک به افراد در رسیدن به اهداف معقول کاهش وزن ، ایمن و مؤثر باشد.

در مبحث اضافه وزن ، آمریکایی ها سالانه بیش از 33 میلیارد دلار برای برنامه های کاهش وزن هزینه می کنند. متأسفانه ، 95 درصد  در تلاش خود برای از دست دادن وزن لازم جهت حفظ سلامتی ناکام هستند.

 طب سوزنی و کاهش وزن
طب سوزنی و کاهش وزن

خوشبختانه طب سوزنی می تواند برای کاهش وزن موثر باشد.

طب سوزنی شامل قرار دادن سوزن های بسیار ریز و استریل در نقاط خاص بدن یا “مسیرهای انرژی” است. سوزن های وارد شده برای تحریک ترشح اندروفین ها ، هورمون های طبیعی “بدن” عمل می کنند.

که می تواند یک اثر آرامش بخش و آرام کننده ایجاد کند ، که نیاز به خوردن بیش از حد ناشی از افزایش استرس ، ناامیدی یا اضطراب را خنثی می کند.

 از این نظر طب سوزنی می تواند افراد آسیب دیده را آرام کند و استرس را کاهش دهد و به آنها در کاهش وزن کمک کند بدون اینکه به دارو متوسل شود.

طب سنتی چینی و کاهش وزن

در طب سنتی چینی اعتقاد بر این است که افزایش وزن بیش از حد عمدتاً ناشی از عدم تعادل در بدن به دلیل نقص سیستم های طحال و کبد است.  از جمله این موارد سیستم غدد درون ریز و کلیه ها است که برای درمان احتباس آب و تحریک تعادل عصبی و هورمونی مورد استفاده قرار گرفته است.

همچنین طحال و غده تیروئید برای هدف قرار دادن قند و تعادل هورمونی مورد تحریک قرار می گیرند. سرانجام ، غدد فوق کلیوی و تخمدان برای درمان افزایش وزن به دلیل یائسگی یا سندرم پیش از قاعدگی (PMS) گنجانده شده است.

 برخی افراد اثرات طب سوزنی را به سرعت مشاهده می کنند و فقط هر هفته به درمان نیاز دارند.

یکی دیگر از اقدامات طب سوزنی چینی برای کاهش وزن ، طب سوزنی در گوش است که شامل دستکاری نقاط روی گوش برای کنترل اشتهای غذایی می شود.

طب سوزنی گوش  با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته است تا افراد سیگاری و معتاد به هروئین بتوانند عادت های  خود را ترک کنند.

ادامه در بخش دوم

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت