از آنجایی که چاقی به یکی از معضلات بشری تبدیل شده است در نتیجه برای رفع آن راههای بیشماری از روشهای سنتی گرفته تا غیر سنتی پدید آمدهاند تا پروسهی کاهش وزن را سرعت ببخشند. از میان روشهای سنتی که برای کاهش وزن استفاده میشود میتوان به تاثیر طب سوزنی در لاغری اشاره کرد. طب سوزنی یک روش درمانی قدیمی چینی است که در آن با فرو کردن سوزنهای نازک روی اعصاب ماهیچهها و بافتها سبب تحریک آنها شده که این امر مسکنهای طبیعی بدن را تحریک کرده و باعث ترشح آنان میشود.

طب سوزنی در لاغری

نکتهی مهمی که در مورد طب سوزنی وجود دارد این است که برای گرفتن بهترین نتیجه در پروسهی لاغری باید رژیم غذایی مناسب و ورزش را در کنار آن در نظر داشت. طب سوزنی بر طیف وسیعی از عارضهها اثر مثبتی دارد اما در این مقاله سعی بر بیان تأثیر طب سوزنی برای لاغر شدن داریم.

ایا ماساژ لاغری را برای لاغری شدن امتحان کرده اید + توضیح بیشتر کلیک

شیوهی تأثیر طب سوزنی در لاغری

طب سوزنی با تحریک کردن جریان انرژی بدن (چی) میتواند بر فاکتورهای ایجاد کنندهی لاغری تأثیر بگذارد که شامل:

 1. افزایش متابولیسم: سبب افزایش مصرف چربیها و در نتیجه لاغری میشود بدین صورت که با بهبود جریان خون و افزایش اکسیژن رسانی متعاقب آن، فرایند متابولیسم در سلولها افزایش یافته و ذخایر چربی توسط آنها شروع به تجزیه شدن میکند. 
 2. کاهش اشتها: به دلیل اینکه نقاط خاصی در گوش وجود دارند که مسئول گرایش به غذا هستند با طب سوزنی این نقاط تحریک شده و میل به غذا خوردن کاهش مییابد. 
 3. کاهش استرس: از آنجاییکه یکسری از استرسها سبب پرخوری عصبی میشوند، در نتیجهی تحریک اعصاب، مسکنهای طبیعی در بدن ترشح شده که سبب کاهش استرس میگردد. 
 4. تأثیر بر بخشی از مغز که مسئول احساس گرسنگی در بدن است: با انجام طب سوزنی مسئول احساس گرسنگی در بدن یعنی هیپوتالاموس تحریک شده و ترشح هورمونهای مربوطه کاهش مییابد. 
 5. بهبود وضعیت دستگاه گوارش: هضم غذا و ترشح هورمون اسید معده بهتر انجام شده و زمانیکه چربیها به شکل مناسبتری هضم شوند به طبع آن لاغری نیز اتفاق میافتد.

 

از طرفی چون عدم تعادل در عملکرد بخشهایی از بدن مانند کبد، طحال، کلیه، غدهی تیروئید و سیستم اندوکرین سبب چاقی میشود، طب سوزنی با اثر بر این بخشها باعث لاغری میشود.

 

نکاتی در مورد تأثیر طب سوزنی

 

 • مناسبترین بازهی سنی برای دریافت تأثیر طب سوزنی در لاغری بین 20 تا50 سال میباشد زیرا قبل از 20 سالگی رشد بدن به طور کامل انجام نشده و بعد از سن 50 سالگی نیز ظرفیت کلی متابولیسم بدن پایین است لذا نتیجهی دلخواه حاصل نمیشود.
 • زمانی میتوانیم تأثیر طب سوزنی در لاغری را مشاهده کنیم که حتما همراه با ورزش و رژیم غذایی مناسب بوده و دیدگاه مثبت نسبت به طب سوزنی داشته باشیم.
 • در طول پروسهی درمان طب سوزنی اختلالاتی در قاعدگی، یبوست، آکنه، کبد چرب،مشکلات اعصاب و روان، سردردهای عصبی و میگرن، فشار خون و دیابت رو به بهبود میروند. 
 • تأثیر طب سوزنی در لاغری تدریجی است و به مرور وزن شما کاهش مییابد. 
 • طب سوزنی برای زنان باردار به شدت نفی شده است زیرا باعث کاهش اشتها شده و همین امر برای جنین بسیار خطرناک است. 
 • اگر طب سوزنی به شکل مداوم و طبق اصول انجام نگیرد، برگشت پذیر بوده و تأثیری بر لاغری نخواهد داشت. 
 • برای دستیابی به میزان کاهش وزن مطلوب، حدود 40 جلسهی نیم ساعته لازم است. 

سخن اخر

همانطور که در این مقاله توضیح داده شد طب سوزنی با اثر بر مناطق گفته شده و با شرط گنجاندن ورزش و رژیم غذایی مناسب و با در نظر گرفتن نکات ضروری گفته شده میتواند تأثیر چشمگیری بر لاغری داشته باشد. حتما توجه داشته باشید که اگر این روش درمانی زیر نظر فرد متخصص انجام نگیرد، علاوه بر اینکه تأثیر طب سوزنی در لاغری را مشاهده نخواهیم کرد بلکه مشکلاتی نظیر عفونت، آسیب به اندامها، کلاپس ریوی و آسیب به سیستم عصبی مرکزی به وجود خواهند آمد.

دسته‌ها: اخبار لاغری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت