تاثیر طب سوزنی در کاهش وزن
تاثیر طب سوزنی در کاهش وزن

تاثیر طب سوزنی در کاهش وزن

بخش دوم

این روش اگر به طور صحیح توسط متخصص طب سوزنی مدیریت شود ، طب سوزنی گوش ممکن است به برخی افراد در کاهش وزن کمک کند. در یک مطالعه ، که در طب سوزنی پزشکی منتشر شده است ، مشخص شد طب سوزنی گوش همراه با 2000 کالری در رژیم غذایی روزانه و 15 دقیقه پیاده روی به کاهش وزن کمک می کند.

این مطالعه شامل 20 زن چاق ، 22 تا 42 سال است. نیمی از کسانی که هفته ای 15 دقیقه جلسات طب سوزنی گوش را تجربه می کردند ، به طور متوسط 4/5 کیلوگرم از دست دادند.

افراد بدون طب سوزنی در گوش به طور متوسط فقط یک سوم این مقدار کاهش داشتند. علاوه بر این ، زنانی که تحت درمان طب سوزنی قرار گرفتند ، کاهش اشتها را گزارش کردند.

 آیا طب سوزنی برای کاهش وزن مفید است

تأثیر طب سوزنی بر احساسات مشتری نیز نقش مهمی در کمک به کاهش وزن دارد. طب سوزنی با مسدود کردن سلولهای عصبی مضر برای بازگرداندن تعادل طبیعی هورمون ها و سطح انتقال دهنده عصبی ، سیستم عصبی و غدد را تحت تأثیر قرار می دهد.

 آزاد شدن اندروفین ها در نتیجه به کاهش استرس کمک می کند ، که به نوبه خود به جلوگیری از افزایش پرخوری نیز کمک می کند.

اثرات جانبی احتمالی طب سوزنی

عوارض جانبی احتمالی طب سوزنی شامل درد ، خستگی و اسپاسم (گرفتگی)عضلانی است. با تغییر سطح هورمون و سوخت و ساز بدن ، احساس درد و خستگی معمول است.

 اغلب اوقات ، شبیه سازی عصبی ناشی از طب سوزنی پس از برداشتن سوزن ها ادامه خواهد یافت. با این حال ، لرزش عضلات باید طی یک یا دو روز از بین برود.

 تاثیر طب سوزنی در کاهش وزن
تاثیر طب سوزنی در کاهش وزن

 عوارض جانبی نیز می تواند احساسی باشد.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که درمان های طب سوزنی باید توسط متخصص طب سوزنی انجام شود. برای به دست آوردن بهترین نتیجه ، این درمان ها باید با رژیم غذایی کم کالری و ورزش بدنی مناسب ترکیب شوند. نکته مهمی که باید در اینجا مطرح شود این است که طب سوزنی باید به عنوان یک سیستم پشتیبانی همراه سایر روشها  تلقی شود و نه یک روش خاص وتنها.

چرا طب سوزنی؟

سازمان بهداشت جهانی طب سوزنی را به عنوان یک درمان قدرتمند برای طیف گسترده ای از بیماری ها و شرایطی مانند کمردرد ، سردرد ، بی خوابی ، ناباروری ، صدمات ورزشی و مشکلات قلبی ذکر کرده است.

 بعلاوه ، با حدود 20 درصد از جمعیت آمریكا از كمردرد رنج می برند ، دانشكده پزشكان آمریكا اخیراً مجموعه جدیدی از دستورالعملها را ارائه داده است كه از طب سوزنی به عنوان یك جایگزین مؤثر برای داروهای تسکین درد  پشتیبانی می كند.

 با توجه به شناخت گسترده طب سوزنی در بین متخصصان بهداشت مستقر به عنوان معالجه اصلی بیماریهای شایع ، سازمانهای بهداشت و درمان در سراسر جهان به طور جدی به دنبال متخصص طب سوزنی آموزش دیده با سابقه در زمینه پزشکی و درمانی کامل هستند.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت