کرومیوم پیکولینات چیستمصرف کروم برای لاغری ؛ کرومیوم پیکولینات چیست ؟

کروم پیکولینات نوعی کروم معدنی است که در مکمل ها یافت می شود.بسیاری از این محصولات ادعا می کنند که متابولیسم مواد مغذی را بهبود می بخشند و باعث کاهش وزن می شوند.

با این حال ، بسیاری از مردم در مورد ایمنی و کارآیی  آن تعجب می کنند.در این مقاله چندین مزیت احتمالی پیکولینات کروم مورد بحث قرار می گیرد و به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که ارزش آزمایش کردن را دارد یا خیر.

کرومیوم پیکولینات

Chromium Picolinate یا  کرومیوم پیکولینات چیست ؟

کروم ماده معدنی است که به اشکال مختلف وجود دارد. اگرچه یکی از اشکال خطرناک در آلودگی های صنعتی یافت می شود ، اما در بسیاری از مواد غذایی به طور طبیعی در  فرم ایمن یافت می شود.

دراین فرم ایمن ، کروم سه ظرفیتی ، معمولاً ضروری تلقی می شود ، به این معنی که باید از رژیم غذایی برای بدن تامین گردد.

اگرچه برخی محققان سوال می کنند که آیا این ماده معدنی واقعا ضروری است ، اما در خدمت چند عملکرد مهم در بدن است .

به عنوان مثال ،  بخشی از مولکولی به نام کرومودولین است که به انسولین هورمون کمک می کند تا عملکرد خود را در بدن انجام دهد .انسولین ، مولکولی که توسط لوزالمعده آزاد می شود ، در پردازش کربوهیدرات ها ، چربی و پروتئین بدن شما بسیار مهم است .

جالب اینجاست که جذب کروم در روده بسیار کم است و کمتر از 2.5 درصد کروم مصرفی جذب می شود .

با این حال ، پیکولینات کروم یک شکل متناوب از کروم است که بهتر جذب می شود. به همین دلیل ، این نوع معمولاً در مکمل های رژیم غذایی یافت می شود .کروم پیکولینات کروم معدنی است که به سه مولکول اسید پیکولینیک متصل است

کرومیوم پیکولینات چیست

آیا به شما در کاهش وزن کمک می کند؟

با توجه به نقش کروم در متابولیسم مواد مغذی و اثرات احتمالی آن بر رفتار غذایی ، مطالعات متعددی بررسی کرده اند که آیا این یک مکمل کاهش وزن موثر است یا خیر.

در یک تحلیل بزرگ ، 9 مطالعه مختلف از جمله 622 افراد دارای اضافه وزن یا افراد چاق مورد بررسی قرار گرفت تا تصویری کامل از اینکه آیا این ماده معدنی برای کاهش وزن مفید است یا خیر ، تهیه کرد.

از دوزهای حداکثر 1000 میکروگرم در روز کروم پیکولینات در این مطالعات استفاده شد.به طور کلی ، این تحقیق نشان داد که کروم پیکولینات پس از 12 تا 16 هفته در بزرگسالان دارای اضافه وزن یا چاق ، مقادیر بسیار کمی کاهش وزن (2.4 پوند یا 1.1 کیلوگرم) ایجاد کرده است.

با این حال ، محققان نتیجه گرفتند که تأثیر این مقدار از دست دادن وزن سوال برانگیز است و تأثیر مکمل هنوز مشخص نیست .

یک تحلیل  دیگر از تحقیقات موجود در مورد کروم و کاهش وزن به نتیجه مشابهی رسید .محققان پس از تجزیه و تحلیل 11 مطالعه مختلف ، کاهش وزن تنها 1.1 پوند (0.5 کیلوگرم) با 8 تا 26 هفته مکمل کروم را دریافتند.

بسیاری از مطالعات دیگر در بزرگسالان سالم ، تأثیر این مکمل را بر ترکیب بدن (چربی بدن و توده لاغر) حتی در صورت ترکیب با ورزش نشان نداده اند

 

 

 

هلس لاین

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت