قویترین چای لاغری

چند مورد از بهترین انواع قویترین چای لاغری

بخش نخست

 

چای نوشیدنی است که در سراسر جهان از آن لذت می برند.

این نوشیدنی معطر بیشتر از برگهای Camellia sinensis تهیه می شود ، نوعی درختچه همیشه سبز بومی آسیا است.نوشیدن چای با فواید سلامتی بسیاری همراه است ، از جمله محافظت از سلول ها در برابر صدمه و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی .

برخی تحقیقات حتی نشان داده اند که چای ممکن است کاهش وزن را تقویت کرده و به مبارزه با چربی شکم کمک کند. مشخص شده است که انواع خاصی در رسیدن به این هدف مؤثرتر از سایرین است.

در زیر شش مورد از بهترین چای ها برای کاهش وزن و کاهش چربی بدن وجود دارد.

چای اولونگ
قویترین چای لاغری

چای اولونگ

چای اولونگ یک چای سنتی چینی است که تا حدودی اکسیده شده است و آن را از نظر اکسیداسیون و رنگ جایی بین چای سبز و چای سیاه قرار می دهد.

غالباً با داشتن رایحه ای معطر ، عطرآگین و بی نظیر توصیف می شود ، هرچند که بسته به میزان اکسیداسیون می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

مطالعات متعددی نشان داده اند که چای اولونگ با بهبود چربی سوزی و سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن می تواند به کاهش وزن کمک کند.

در یک مطالعه ، 102 فرد دارای اضافه وزن یا چاقی هر روز به مدت شش هفته چای اولونگ می نوشند ، که ممکن است به کاهش وزن بدن و چربی بدن کمک کند. محققان معتقدند كه چای این كار را با بهبود متابولیسم چربی در بدن انجام داده است .

یک مطالعه کوچک دیگر ، برای اندازه گیری میزان متابولیک آنها ، برای یک دوره سه روزه آب یا چای به مردان داده است. در مقایسه با آب ، چای اولونگ میزان مصرف انرژی را 2.9٪ افزایش داد ، معادل سوزاندن 281 کالری اضافی در روز ، به طور متوسط ،در حالی که مطالعات بیشتری در مورد تأثیرات چای اولونگ مورد نیاز است ، این یافته ها نشان می دهد که این نوع چای می تواند برای کاهش وزن مفید باشد.

قویترین چای لاغری

چای سفید

چای سفید دارای طعم مشخصی است که بسیار متفاوت از انواع دیگر چای است. این مزه لطیف ، لطیف و کمی شیرین است.فواید چای سفید به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته است ، و از بهبود سلامت دهان و دندان تا کشتن سلولهای سرطانی در برخی از آزمایشات است.اگرچه تحقیقات بیشتری لازم است ، چای سفید نیز می تواند به کاهش وزن و چربی بدن کمک کند.

مطالعات نشان می دهد که چای سفید و چای سبز مقادیر قابل توجهی کاتچین دارند ، که ممکن است به تقویت کاهش وزن کمک کند .علاوه بر این ، یک مطالعه آزمایشگاهی نشان داد که عصاره چای سفید باعث تجزیه سلول های چربی و در عین حال جلوگیری از تشکیل سلول های جدید می شود.

با این حال ، بخاطر داشته باشید که این یک تست آزمایشگاهی بوده ، بنابراین مشخص نیست که  چای سفید چه تاثیری بر انسان می گذارد.برای تأیید تأثیرات احتمالی مفید چای سفید برای از بین رفتن چربی ، مطالعات اضافی لازم است.

 

 

 

 

منبع:هلس لاین

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت