قرص متفورمین و لاغری

قرص متفورمین و لاغری

متفورمین یک داروی است که برای مدیریت سطح قند خون در مبتلایان به دیابت نوع 2 تجویز می شود. شاید شنیده باشید که متفورمین همچنین می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند. اما آیا این درست است؟

جواب ممکن است وحشتناک باشد. در اینجا آنچه باید در مورد اینکه چگونه قرص متفورمین و  لاغری ارتباط دارند ، و همچنین اینکه چرا پزشک ممکن است آن را برای شما تجویز کند ، آورده شده است.

قرص متفورمین و لاغری

آیا متفورمین می تواند باعث کاهش وزن شود؟

طبق تحقیقات ، متفورمین می تواند به برخی افراد در کاهش وزن کمک کند. با این حال ، هنوز مشخص نیست که چرا متفورمین باعث کاهش وزن می شود. یک تئوری این است که با کاهش اشتها ممکن است شما را به خوردن کمتر غذا ترغیب کند. همچنین ممکن است نحوه استفاده و ذخیره چربی بدن شما تغییر کند.

اگرچه مطالعات نشان داده اند که متفورمین ممکن است به کاهش وزن کمک کند ، دارو یک راه حل رفع سریع نیست. طبق یک مطالعه طولانی مدت ، کاهش وزن از متفورمین تمایل دارد به تدریج در طی یک یا دو سال اتفاق بیفتد. مقدار وزن از دست رفته نیز در افراد مختلف متفاوت است. در این تحقیق میانگین وزن از دست رفته پس از دو یا چند سال چهار تا هفت پوند بود.

مصرف دارو بدون رعایت سایر عادات سلامتی ممکن است به کاهش وزن منجر نشود. افرادی که با رژیم غذایی سالم و در حین مصرف متفورمین ورزش می کنند ، بیشترین وزن  را از دست می دهند.

قرص متفورمین

این ممکن است به این دلیل باشد که تصور می شود متفورمین باعث افزایش تعداد کالری سوخته  هنگام ورزش می شود. اگر ورزش نکنید ، به احتمال زیاد این مزیت را نخواهید داشت.

علاوه بر این ، هرگونه کاهش وزن شما ممکن است فقط تا زمان مصرف دارو دوام داشته باشد. این بدان معناست که اگر مصرف متفورمین را متوقف کنید ، احتمالاً به وزن اصلی خود باز خواهید گشت. و حتی در حالی که هنوز داروی خود را مصرف می کنید ، ممکن است به آرامی وزن خود را که از دست داده اید به دست بیاورید.

به عبارت دیگر ، متفورمین ممکن است قرص رژیم جادویی باشد که برخی از افراد منتظر آن بوده اند. نشان داده شده است که در بعضی از آنها وزن را کاهش می دهد ، اما در برخی دیگر اینگونه نیست.

 یکی از فواید متفورمین این است که حتی اگر باعث کاهش وزن نشود ، باعث افزایش وزن نمی شود. این در مورد برخی از داروهای مورد استفاده در درمان دیابت نوع 2 صحیح نیست.

آیا پزشک من متفورمین برای لاغری تجویز می کند؟

اگر به دیابت نوع 2 یا پیش دیابت مبتلا هستید و اضافه وزن دارید یا چاق هستید ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کمک به شما در مدیریت دیابت یا کاهش خطر ابتلا به دیابت در شما تجویز کند و ببیند آیا می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند.

 در حقیقت ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کاهش وزن تجویز کند حتی اگر به دیابت یا پیش دیابت مبتلا نیستید.این استفاده از متفورمین به عنوان استفاده خارج از نسخه نامیده می شود. این بدان معناست که FDA متفورمین را به عنوان یک ابزار کاهش وزن تأیید نکرده است. در نتیجه ، اطلاعات کمتری در مورد چگونگی تأثیرگذاری برای این منظور وجود دارد.

 

 

 

 

منبع:هلس لاین

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت