طناب بازی و لاغری

طناب بازی و لاغری

ملاحظات دیگر

در هنگام طناب بازی برای کاهش وزن ، فاکتورهای دیگری نیز باید در نظر بگیرید. به عنوان مثال ،با انجام همان تمرین بارها و بارها در نهایت نتایج كاهش می یابد.

تمرین متقابل از طریق ورزش های هوازی دیگر ، مانند تمرینات وزنه برداری ، دویدن یا ورزش قلبی عروقی باعث می شود کالری هایی که می سوزانید تقویت کرده و شما را از برخورد به “انتهای کاهش وزن”  که در آن روال شما متوقف می شود جلوگیری می کند.

قبل از شروع برنامه محدودیت کالری ، این ایده خوبی است که با پزشک در مورد اهداف و سوابق سلامتی خود صحبت کنید.

 رژیم های غذایی مانند Keto یا paleo محبوبیت زیادی پیدا می کنند ، اما عواملی مانند کلسترول بالا و بیماری های قلبی ممکن است بدان معنی باشد که آنها انتخاب خوبی برای شما نیستند.

طناب بازی و لاغری
طناب بازی و لاغری

 پروتئین های پر فیبرمی توانند گرسنگی را کاهش دهند ، در حالی که کم کردن قند و کربوهیدراتهای تصفیه شده باعث کاهش صدها کالری از مصرف روزانه شما می شوند.

تمرینات طناب بازی برای کاهش وزن

یکی از تصورات غلط در مورد  طناب بازی برای کاهش وزن این است که شما فقط برای یک بلوک ثابت از زمان طناب بازی می کنید.

کلید این تمرین به عنوان تمرین هوازی در توانایی های آن برای آموزش فواصل پر فشار (HIIT) نهفته است. این بدان معناست که شما برای تمرین های کوتاه در یک سطح با شدت بالا کار می کنید و به دنبال آن دوره های استراحت انجام می شود.

طناب بازی و کاهش وزن

 در اینجا یک تمرین طناب بازی وجود دارد. شما نیاز به یک کرنومتر یا دسترسی به برنامه با تایمر دارید.

  •  1: طناب بازی به مدت 30 ثانیه مستقیم. این ممکن است سخت تر از آن است که به نظر می رسد. 60 ثانیه استراحت کنید ، سپس 30 ثانیه دیگر انجام دهید. 9 بار تکرار کنید.
  • 2: طناب را به مدت 30 ثانیه بصورت مستقیم در حالی که پاهای متناوب است حرکت دهید  ، تمرین کنید بدن خود را به عقب و جلو بکشید و کمر خود را محکم کنید. به مدت 90 ثانیه بین تمرینها استراحت کنید. این کار را 4 بار دیگر انجام دهید.
  •  3: 30 ثانیه  طناب بازی را انجام دهید ، فقط 12 ثانیه قبل از انجام 30 ثانیه محل طناب بازی استراحت کنید. به مدت 12 ثانیه استراحت کنید و در 30 ثانیه از تمرین اضافه کنید. یک بار دیگر استراحت کنید و با 30 ثانیه فشار قوی تمام کنید.

نکته: حتما در مورد طرز صحیح انجام طناب بازی دوباره تحقیق کنید

چگونگی طناب بازی

وقتی از طناب بازی به عنوان تجهیزات ورزشی استفاده می کنید ، ممکن است بخواهید  یک طناب مخصوص پرش از یک فروشگاه کالاهای ورزشی تهیه کنید. فروشنده در یکی از این فروشگاه ها می تواند شما را از بهترین راهها برای استفاده از طناب مخصوص کمک کند و در صورت نیاز کفش مخصوص شما را انتخاب می کند.

اگر هرگز از طناب  استفاده نکرده اید ، یا اگر مدتی است که انجام نداده اید ، در اینجا اصول اولیه را بازخوانی می کنید:

شروع به ایستادن راست وصاف با پاهای خود به اندازه عرض شانه از هم باز کنید و طناب پشت پاهای خود نگه دارید.

از دستان خود برای چرخاندن طناب به جلو در یک حرکت استفاده کنید.

همانطور که طناب را به جلو می چرخانید ، مچ های خود را نیز کمی به سمت بالا حرکت می دهید تا طناب بین مچ پا و زانو پایین بیاید. شاید بخواهید این حرکت را چند بار تمرین کنید و قبل از تلاش برای پریدن روی آن ، طناب را کجا بیابید.

طناب خود را به هم بزنید تا بتوانید زانوها را به هم متصل کرده و از روی طناب بپرید. وقتی این کار را با موفقیت انجام دادید ، ادامه دهید! ببینید چند بار می توانید طناب را زیر پاهای خود عبور دهید بدون اینکه متوقف شود. این حرکت ممکن است نیاز به تمرین باشد ، اما در نهایت به طور طبیعی اتفاق می افتد.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت