سونا برای لاغری موضعی از سالیان گذشته تا به امروز با روشهای مختلفی که البته ریشه و اساس یکسانی دارند انجام شده است. بنابراین جهت درک بهتر عنوان لازم است  ابتدا تعریفی از سونا و مزایا و معایب آن داشته باشیم:

سونا یا همان گرم خانه از نوعی چوب به شکل اتاقکی محفوظ شده که دمای محیط با روشهای مختلف در آن کنترل می شود. و در دو حالت سونا خشک و سونا مرطوب معمول است.

مرکز ماساژ لاغری موضعی تک باربی

سونا برای لاغری موضعی از سالیان گذشته تا به امروز با روشهای مختلفی که البته ریشه و اساس یکسانی دارند انجام شده است. بنابراین جهت درک بهتر عنوان لازم است,  ابتدا تعریفی از سونا و مزایا و معایب آن داشته باشیم:

سونا یا همان گرم خانه از نوعی چوب به شکل اتاقکی محفوظ شده که دمای محیط با روشهای مختلف در آن کنترل می شود. و در دو حالت سونا خشک و سونا مرطوب معمول است. سونا را محلی برای استراحت جسمی  تمدد اعصاب, درمان های پزشکی, ارامش روح و روان, تمرکز ذهن, تسکین روماتیسم و در نهایت با گشاد شدن رگها طی گرما روند تعریق افزایش می یابد و… می شناسند. شاید به همین دلیل است که اکثرا ورزشکاران حرفه ای نیز گروه هدف استفاده از آن می باشند. در بسیاری از موارد دو واژه سونا و جکوزی در کنار هم به کار می روند.

 

سونا برای لاغری موضعی و دیگر اثرات استفاده از سونا:

منافذ پوستی  و راه های تنفسی  با استفاده از سونا باز می شوند.  دریافت اکسیژن توسط بدن بهبود یافته و سریعتر انجام می شود. آلودگی های روی پوست کاملا  تمیز شده و از بین می روند.

چربی هایی که روی لایه پوست قرار دارند از بین می روند و خارج می شوند. به جهت تاثیر مثبت روی تنفس پوستی, باعث کاهش سلولیت در نواحی ران و باسن می شود.  عمل دفع مواد زاید در ریه ها و سمومات پوست روند سریع تری به خود می گیرد. حذف نمک از بدن و اثر کاهشی بر روی فشار خون از دیگر اثرات سونا روی بدن می باشد.

سونا برای لاغری

تنش و استرس را از فرد دور می کند چون  بدن را در یک حالت ریلکسی قرار می دهد.

یکی از مهمترین دلیل افراد برای رفتن به سونا کاهش وزن  و اثرات سونا برای لاغری موضعی می باشد. این یک واقعیت است که پس از استفاده از سونا احساس  شادابی سبکی و لاغری می کنیم. و توجه داشته باشید که به دلیل ازدست رفتن اب بدن  یکی از مواردی که باید رعایت شود مصرف آب در زمان قبل و بعد از سونا می باشد.

تاثیر سونا در لاغری موضعی و چربی سوزی:

امکان کاهش و چربی سوزی با استفاده مداوم و منظم از سونا  نتایج قابل قبول برای  لاغری و چربی سوزی دارد. توجه کنید که تاکید بر روی تعداد جلسات استفاده از سونا است. و مسلما برای کسی که در سال یک یا دو بار از سونا استفاده می کند این اتفاق نخواهد افتاد.

سونا در سالن لاغری

دستگاه سونا در سالن لاغری

سونا برای لاغری موضعی یکی از روشهای رایج و معروف بین عموم مردم است.  ولی برای کاهش وزن و لاغری موضعی به صورت معجزه عمل نمی کند. نظرات ضد و نقیضی درباره تاثیر سونا برای لاغری موضعی وجود دارد. برخی معتقدند که  بعد از انجام ورزشهای سنگین با استفاده منظم و پی در پی از سونا می توان کاهش وزن و چربی سوزی را تجربه کرد البته تاثیر سونا برای لاغری موضعی اصلا روش سرعتی محسوب نمی شود بنابراین اگر نیاز دارید که به سرعت کاهش وزن داشته باشید روش سونا برای لاغری موضعی روش مناسبی نیست.  و در این بین برخی معتقدند کاهش وزن در سونا مربوط به از دست دادن آب بدن است و ربطی به چربی سوزی ندارد.

سونا و تاثیرات

اگر جز افرادی هستید که تاثیر سونا برای لاغری موضعی را قبول ندارند. بدانید که به هر حال سونا و ماساژ اثراتی ارزشمند بر روی بدن شما می گذارند که غیر قابل انکار است. با در نظر گرفتن مدت زمان ماندن در سونا, و رعایت سایر عوامل بهداشتی و ایمنی مزایای سونا رفتن از معایب آن بسیار بیشتر خواهد شد.

وسایلی شبیه به سونا در منزل و سالن های ورزشی و تناسب اندام وجود دارند که شاید از لحاظ قدرتی, عملکرد سونای پیشرفته و مدرن موجود در استخرها و فضاهای مدرن ورزشی را نداشته باشند ولی تاثیرات مثبت این دستگاه ها  با ترکیبی از ماساژ درمانی می تواند کاملا چشمگیر باشد.

در کلینیک لاغری موضعی غرب میتوانید با دستگاه های جی فایو فارادیک سونا بادی رپ به سرعت وزن و سایز خود را به ایده آل برسانید


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت