راههای کمک به کاهش وزن

مواردی از راههای کمک به کاهش وزن

هنگامی که نوبت  دستیابی به کاهش وزن مورد نظر خود و ماندن درآن وزن می رسد ، این نکات زیر برای یادآوری بسیار مفید است.

چه چیزهایی به کاهش وزن کمک میکند

آرامش

تکنیک های آرامش طراحی شده برای خنثی کردن تأثیرات استرس نیز می تواند به کاهش خوردن اجباری ناسالم کمک کند.

یک گروه از خانمهایی که یک برنامه دو ساله یوگا ، مدیتیشن را دنبال کردند به طور متوسط 2.5 کیلوگرم (5/1/2 پوند) وزن خود را از دست دادند  ، در حالی که گروه قابل مقایسه دیگری که صرفاً روی ورزش و تغذیه متمرکز بودند. .

زنان “آرام” نیز در پایان مطالعه تحقیق به طور کلی سالم تر و خوشحال تر بودند.یکی از همکاران این مطالعه ، دکتر کارولین هوروات ، از دانشگاه اوتاگو در نیوزیلند ، معتقد است که کمک به زنان برای “رهایی از رژیم های مزمن” ، کلید اصلی برای بهتر شدن سلامت طولانی مدت است. “او می گوید ، با یادگیری و تمرین تکنیک های آرامش بخشی از برنامه گسترده تر تغییر شیوه زندگی ، زنان ابزارهای موثری برای مدیریت استرس و احساسات کسب می کنند بدون اینکه به خوردن ناسالم متوسل شوند.

برنامه غذایی قرن بیست و یکم

برنامه غذایی قرن بیست و یکم

تماشای آنچه می خورید در عصر دیجیتال معنای جدیدی به خود گرفته است. افرادی که سعی در کاهش وزن دارند قبل از خوردن آن باید از غذای خود عکاسی کنند ، دانشمندان آمریکایی پیشنهاد می کنند که مفید نبودن برنامه غذایی نوشتاری معمولی را با برنامه ی عکاسی مقایسه کنند.

محققان دریافتند ، هنگامی که داوطلبان قبل از خوردن آن ، یک عکس فوری از هر وعده غذایی می گرفتند ، آنها بیشتر از آنچه در مورد آن غذا بوده آگاه بودند ، اغلب از آنها خواسته می شد که غذای سالم تری بخورند و احتمال پرخوری نیز کمتر است.

محققان می گویند ، عکس ها دقیق ، ساده و سریع هستند و ممکن است به عنوان ترمز در مورد برخی غذا ها عمل کنند.

شما حتی به دوربین احتیاج ندارید. از تلفن همراه خود استفاده کنید این عکس های فوری می تواند شما را متوقف کرده وباعث شود قبل انتخاب فکر کنید.

راههای کمک به کاهش وزن
راههای کمک به کاهش وزن

ارزش صبحانه

خوردن یک صبحانه خوب به کاهش وزن کمک می کند. در یک مطالعه بر روی 94 زن چاق ، افرادی که صبحانه میل کرده اند و حاوی نیمی از کل کالری روزانه خود را در طی هشت ماه ، تقریباً چهار برابر بیشتر از وزن خود از دست داده اند.

محققان حدس می زنند كه صبحانه میل به میان وعده های پرچرب یا شیرین را بعداً در روز كاهش می دهد و می تواند باعث افزایش مصرف میوه و سبزیجات بسیاری از افراد شود و از داشتن سلامتی فیبر و ویتامین ها اطمینان حاصل كند.

خوب بخوابید

داشتن یک خواب خوب شبانه می تواند مقاومت شما را در برابر هوس های غذایی ایجاد کند. خواب در تنظیم متابولیسم بسیار مهم است ، بنابراین ، هنگامی که هفت تا هشت ساعت در شب به بیشتر افراد نیاز دارید ، احساس جوان سازی می کنید.اما تحقیقات نشان می دهد که تنها یک شب کمبود خواب احساس گرسنگی را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد و افرادی که از خواب محروم هستند ، خطر چاقی را دو برابر می کنند.

خواب ناکافی میزان لپتین را کاهش می دهد ، هورمونی که در هنگام سیر شدن به بدن سیگنال می دهد ، ضمن افزایش سطح گرلین ، هورمونی که باعث گرسنگی ما می شود.

هنگامی که دانشمندان خواب در دانشگاه شیکاگو داوطلبان سالم را به چهار ساعت خواب در روز محدود می کردند ، سطح لپتین آنها شبیه به افرادی که در روز تحت 1000 کالری کمتر به مدت سه روز تحت تغذیه قرار می گرفتند ، بود.در یک مطالعه مشابه ، مردان و زنان محروم از خواب  ، شیرینی و غذای نشاسته ای و شور را میل کردند.

 

 

 

 

 

یلوپیجز

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت