جدیدترین متد جراحی لاغری

جدیدترین متد جراحی لاغری

جراحی لاغری

شیوع چاقی امروزه در بالاترین  حد خود است. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) می گوید که بیشتر از یک سوم بزرگسالان آمریکایی  به چاقی مبتلا هستند. و با افزایش چاقی ،  تعداد روشهای جراحی برای کاهش وزن افزایش می یابد.

 اما این روش ها چقدر ایمن هستند و آیا مزایای آنها از خطرات بالاتر است؟

شکی نیست که چاقی عامل اصلی تعدادی از بیماری های جدی و مهم که تهدید کننده زندگی هستند.این بیماری می تواند منجر به دیابت نوع 2 ، بیماری های قلبی ، سکته مغزی شود و همچنین به برخی از سرطان ها از جمله سرطان پستان و سرطان روده بزرگ ارتباط دارد.

 مطالعه جدیدی که توسط (Medical News Today )منتشر شده است حتی حاکی از ارتباط بین چاقی و سرطان لوزالمعده است.

علاوه بر این ، این وضعیت می تواند به شدت بر کیفیت زندگی فرد آسیب برساند ، آنها را بی تحرک کرده  و اغلب باعث افسردگی می شود.

بر اساس این عوامل ، درک این مسئله که چرا افراد دارای اضافه وزن به منظور مقابله با چاقی خود به دنبال روش های مختلف کاهش وزن هستند ، دشوار نیست.

جدیدترین متد جراحی لاغری

 جراحی کاهش وزن ، که به عنوان جراحی بریاتریک( بای پس معده) نیز شناخته می شود ، اکنون یکی از رایج ترین روش های جراحی است که افراد چاق به سراغ آن می روند.

طبق آمار انجمن جراحی های متابولیک و بریاتریک آمریکا ، تعداد روش های کاهش وزن جراحی انجام شده در ایالات متحده از 13،000 در سال 1998 به بیش از 200،000 در سال 2008 افزایش یافته است.

جدیدترین متد جراحی لاغری

جدیدترین متد جراحی لاغری

جراحی لاغری بریاتریک چیست؟

جراحی باریاتریک به یک سری روشهای کاهش وزن گفته می شود که یک فرد دارای اضافه وزن می تواند برای کاهش مصرف مواد غذایی خود داشته باشد ، بنابراین باعث کاهش وزن آنها می شود.

اگر شاخص توده بدنی (BMI) بالای 30 سال باشد ، فرد به عنوان دارای اضافه وزن طبقه بندی می شود. اگر BMI آنها بالای 40 سال باشد ، بشدت چاق در نظر گرفته می شوند.

سه عمل جراحی بریاتریک اصلی وجود دارد که کاربرد گسترده ای دارند

 بای پس معده ، حلقه معده یا باند معده و گاسترکتومی آستین(معده برداری آستینی) است.بای پس معده متداول ترین روش جراحی در سراسر جهان است. این روش شامل مسیرگزینی مجدد دستگاه گوارش در معده جهت تقویت احساس سیری و سرکوب گرسنگی است.

روش باند معده شامل قرار دادن باند متورم در قسمت بالای معده است. که یک کیسه معده کوچکتر ایجاد می کند ، به این کمتر غذا خوردن که باعث می شود فرد احساس سیری کند و گرسنگی خود را با غذای کمتربرآورده کند.

با گاسترکتومی آستین ، حدود 80٪ معده برداشته می شود تا یک کیسه معده کوچکتر ایجاد شود. این باعث می شود مقدار مشخصی  مواد غذایی مصرف شود.

زمان بهبودی از این روشها در بیمار متفاوت است. اما ممکن است ماه ها طول بکشد تا یک بیمار بعد از عمل ، فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرد و بسیاری از آنها مجبور هستند رژیم غذایی مایع را دنبال کنند و غذاهای عادی را به آرامی و به تدریج مصرف کنند.

این سؤال را ایجاد می شود-  که چرا جراحی بریاتریک گزینه بهتری در مقایسه با سایر روش های کاهش وزن است؟


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت