کاهش چربی بازو

راه های چربی سوزی بازو

تجمع چربی های سخت بدن  می تواند مشکل باشد ، به خصوص هنگامی که در ناحیه خاصی از بدن شما متمرکز است.

بازوها اغلب به عنوان یک منطقه مشکل در نظر گرفته می شوند و بسیاری از افراد به دنبال راه هایی برای کاهش چربی بازو  هستند.

خوشبختانه روشهای مختلفی وجود دارد که می توانید برای لاغر و متناسب کردن بازوهای خود استفاده کنید.

کاهش چربی بازو

در اینجا چند روش برای کاهش چربی بازو و روند کاهش وزن کلی ارائه شده است.

  1. بر روی کاهش وزن کلی بدن متمرکز شوید

کاهش موضعی تکنیکی است که بر سوزاندن چربی در قسمت خاصی از بدن شما مانند بازوها تمرکز دارد.اگرچه کاهش وزن موضعی در بحث تناسب اندام بسیار محبوب است ، اما اکثر مطالعات آن را بی اثر می دانند.

یک مطالعه در 104 نفر نشان داد که انجام یک برنامه تمرینی  12 هفته ای با استفاده از تنها بازوی غیر غالب باعث کاهش چربی کلی می شود اما تأثیر کمی در منطقه خاصی که ورزش می شود ، دارد.

یک مطالعه کوچک 12 هفته ای دیگر نشان داد که تمرکز تمرینات  روی یک پا در کاهش چربی کلی بدن مؤثر است اما باعث کاهش چربی  در پا نمی شود،بنابراین ، بهتر است به جای کاهش چربی ، روی کاهش وزن کلی بدن تمرکز کرده و از ورزش برای تقویت ماهیچه استفاده کنید.

 

  1. شروع به بلند کردن وزنه ها کنید

تمرین استقامت نوعی ورزش است که شامل کار در برابر نیرویی برای ایجاد توده عضلانی و افزایش قدرت است.بلند کردن وزنه ها نمونه عادی است. در حالی که ممکن است باعث از بین رفتن چربی در بازوهای شما نشود ، می تواند به از بین رفتن چربی کلی و تنگ کردن بازوهای شما کمک کند تا باریک تر به نظر برسد.

به عنوان مثال ، یک مطالعه 12 هفته ای در 28 زن مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که انجام تمرینات با استقامت کم باعث افزایش چربی کل ضمن افزایش توده عضلانی و قدرت می شود

.یک مطالعه دیگر در 109 نفر مشاهده کرد که تمرین استقامت به تنهایی یا همراه با ورزش هوازی در افزایش توده بدن بدون چربی نسبت به ورزش هوازی به تنهایی مؤثر است.

ایجاد توده بدن بدون چربی می تواند به تقویت سوخت و ساز بدن و افزایش تعداد کالری سوخته شده در هنگام استراحت در طول روز کمک کند.

شروع به بلند کردن وزنه ها کنید

3 – فیبر مصرفی خود را افزایش دهید

اضافه کردن چند وعده اضافی فیبر به رژیم غذایی شما می تواند باعث کاهش وزن شود و به شما در از دست دادن چربی اضافی بدن و کاهش چربی بازو  کمک کند.

فیبر به تدریج از طریق دستگاه گوارش شما حرکت می کند ، که باعث می شود مدت زمان لازم برای خالی کردن معده شما افزایش یابد و به شما کمک کند برای مدت طولانی تر احساس سیری کنید .

طبق یک مطالعه در 252 زن ، هر گرم فیبر در رژیم غذایی با 0.25٪ چربی بدن و 0.5 پوند (0.25 کیلوگرم) وزن کمتری در طی 20 ماه همراه بوده است .

.در یک بررسی دیگر ، افزایش روزانه فیبر 14 گرم به مدت 4 ماه با کاهش 10٪ در کل کالری دریافتی و 4.2 پوند (1.9 کیلوگرم) کاهش وزن – بدون ایجاد تغییرات دیگری مرتبط بود.

میوه ها ، سبزیجات ، غلات سبوس دار ، آجیل ، دانه ها و حبوبات نمونه هایی از غذاهای مغذی و پر فیبر هستند که می توانید به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم از آنها لذت ببرید.

منبع:healthline

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت