مزوتراپی یا لیپودیسالو، روشی غیر تهاجمی با محلول زیبایی میباشد که این محلول حاوی عوامل دارویی، عصارههای گیاهی، عوامل هومئوپاتی (همسان سازی)، مادهی مشتق از سویا به نام فسفاتیدیل کولین، ویتامینها، آنزیمها، آمینوفیلین و مواد معدنی میباشد که در سال 1952 توسط دکتر پیستور در فرانسه برای اولین بار بکار گرفته شد.

 

در مرکز مزوتراپی برای لاغری در غرب تهران، با کمک دو روش سوزن و بدون سوزن، تزریق ماده به لایهی مزودرم (میانی) پوست انجام گرفته که این روش برای نواحی مختلف بدن، جهت آب کردن سلولهای چربی و حذف سلولیت استفاده میگردد که طبق گفتهی Shapiro تنها 5% افراد از این شیوه نتیجه نگرفتهاند. در این مقاله هدف ما این است که انواع روشهای انجام مزوتراپی برای لاغری در غرب تهران را بازگو نموده و مضرات و معایب آن را برشماریم. ما را در خواندن این مطلب همراهی کنید.

 

بهترین مرکز لاغری موضعی در تهران

انواع روشهای مزوتراپی برای لاغری در غرب تهران

 

روشهای مورد استفادهی مزوتراپی برای لاغری در غرب تهران بر دو نوع استوار است: با کمک سوزن و بدون نیاز به سوزن. در هر دو روش هدف از انجام مزوتراپی حذف چربیهای اضافی در نواحی از بدن میباشد که با ورزش شدید و رژیمهای سخت لاغری یا از بین نمیروند یا بسیار مشکل میباشد مانند بازوها، رانها، شکم، دور کمر و چانه (غبغب)، همچنین این روش برای از بین بردن سلولیت (بخصوص در باسن و پاها) نیز بکار میرود.

 

مزوتراپی برای لاغری در غرب تهران با کمک سوزن

 

در این روش از یک سوزن باریک جهت تزریق مقادیر میکروسکوپیِ محلول ساخته شده توسط پزشک به لایهی مزودرم (لایهی میانی) در عمق 1 تا 4 میلیمتری استفاده میگردد، که بسته به ناحیهی مدنظر و حجم چربی، دارای دوز مختلفی خواهد بود. پس از تزریق، جریان خون به ناحیه افزایش مییابد که چربیهای اضافی و یا بافت سلولیت، در هم شکسته شده و به حالت مایع تبدیل میگردد که پس از آن توسط کلیهها و روده دفع میشوند.

 

همچنین تزریق این مواد به ناحیهی گفته شده سبب تشکیل فعال کلاژن و الاستین میگردد که به جوانسازی پوست کمک شایانی مینماید. معمولا این روش نیاز به 6 تا 8 جلسهی درمانی با فواصل 10 تا 14 روزی نیاز دارد. اما باید اشاره نمود که محلول مورد استفاده استانداردسازی نشده است.

مزوتراپی برای لاغری در غرب تهران بدون استفاده از سوزن

در این روش، از دستگاه خاصی استفاده میگردد که سبب ایجاد کانالهای ریز، روی سطح پوست شده و از طریق آن، محلول وارد اپیدرم میشود تا به عمق مورد نظر رسیده و با مواد موجود در خود سرعت متابولیسم را به صورت موضعی بالا ببرد که همین امر سبب تجزیهی مخزن سلولهای چربی میشود.

 

این روش بدون درد بوده و غیر تهاجمی است، راحتی در حین عمل و بدون تروما از دیگر ویژگیهای این روش درمانی میباشد و افراد بلافاصله پس از آن میتوانند فعالیتهای خود را از سر بگیرند.

مزایای انجام مزوتراپی برای لاغری در غرب تهران

 

 1. بدون نیاز به جراحی
 2. بدون نیاز به بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی
 3. ارزانتر از دیگر روشهای لاغری مخصوصا لیپوساکشن
 4. فرایندی 20 تا 50 دقیقهای و سرپایی
 5. کمترین میزان درد و روش بدون سوزن که کاملا بدون درد است
 6. تقریبا بیمار بلافاصله قادر به انجام فعالیتهای روزانه میباشد اما دوش آب گرم تا 1 هفته ممنوع است
 7. بهبود جریان خون موضعی
 8. بهبود تخلیهی لنف
 9. جوان سازی پوست
 10. صاف کردن پوست

عوارض احتمالی مزوتراپی برای لاغری

 • واکنش سریع یا کند به محلول مزوتراپی
 • تورم و التهاب ناشی از وجود لسیتین در محلول
 • عفونت پوستی
 • قرمزی پوست در ناحیهی تزریق
 • کبودی در ناحیهی تزریق
 • تهوع
 • خارش در محل تزریق
 • جوش زدگی در موضع تزریق

 

چکیدهی مطلب:

همانطور که مطالعه فرمودین در این مطلب به معرفی یکی از روشهای لاغری به نام مزوتراپی یا لیپودیسالو پرداخته شد. پس از آن انواع روشهای انجام مزوتراپی را شرح داده و به بیان مزایا و عوارض استفاده از این روش پرداختیم تا بیماران با اطلاعات کامل نسبت به آن اقدام نمایند. هر دو این روشهای مزوتراپی برای لاغری در غرب تهران قابل انجام و ارائه به مراجعه کنندگان گرامی میباشد.

دسته‌ها: لاغری موضعی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت