چهره ی یک زن جوان

 بخش نخست

مزوتراپی  چیست؟ در پاسخ باید گفت روشی است که از تزریق ویتامین ها ، آنزیم ها ، هورمون ها و عصاره های گیاهی برای جوان سازی و سفت شدن پوست و همچنین از بین بردن چربی اضافی استفاده می شود.

در بهترین مرکز مزوتراپی تهران امروز شروع به جوانسازی پوست خود کنید کلیک

میشل پیستور ، پزشک فرانسه ، در سال 1952 این روش را توسعه داد که در ابتدا برای تسکین درد مورد استفاده قرار گرفت. در سالهای پس از آن ، در ایالات متحده و سایر مناطق جهان محبوبیت زیادی کسب کرده است.

پزشک در حال انجام عمل مزوتراپی روی صورت یک زن

امروزه از مزوتراپی  برای موارد زیر کاربرد دارد:

 چربی هایی را در مناطقی مانند معده ، ران ، باسن ، مفاصل  ران ، پاها ، بازوها و صورت از بین می برد

 سلولیت (عفونت بافت) را کاهش می دهد

چین و چروک ها و خطوط را محو می کند

 پوست شل را محکم و سفت می گرداند

روشن کردن پوست

آلوپسی (طاسی یا ریزش مو) را درمان کرده 

پزشک در حال انجام مزوتراپی روی صورت یک زن

روش مزوتراپی

در این روش از سوزن های بسیار ریز استفاده می شود تا یک سری از تزریق ها به لایه میانی (مزودرم) پوست انجام شود. ایده مزوتراپی این است که موارد اساسی مانند گردش خون ضعیف و التهاب که باعث آسیب به  پوست می شوند را اصلاح می کند.

فرمول استانداردی برای مواد تزریق شده در مزوتراپی وجود ندارد. پزشکان از راه حلهای مختلفی استفاده می کنند ، از جمله:

داروهای تجویزی مانند وازودیلاتورها و آنتی بیوتیک ها

هورمون هایی مانند کلسیتونین و تیروکسین

آنزیم هایی مانند کلاژناز و هیالورونیداز

عصاره های گیاهی

ویتامین ها و مواد معدنی

چه مقدار هزینه دارد؟

هزینه مزوتراپی بستگی به نوع معالجه شما و تعداد جلسات مورد نیاز شما دارد.  از آنجا که مزوتراپی برای زیبایی است  و از نظر پزشکی ضروری نیست ، شرکتهای بیمه معمولاً هزینه را پوشش نمی دهند.

چگونه خود را آماده می کنید؟

پیش از موعد باید  با پزشک ملاقات کنید تا دریابید که چه انتظاراتی و مسائلی مورد نیازاست. ممکن است لازم باشد یک هفته قبل از عمل از مصرف آسپرین (Bufferin) و سایر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) خودداری کنید. این داروهای تسکین دهنده درد می توانند خطر خونریزی و کبودی در هنگام مزوتراپی را افزایش دهند.

در حین ملاقات پزشک چه اتفاقی می افتد؟

در طول هر جلسه ، ممکن است داروی بی حسی که بر روی پوست شما استفاده شده باشد یا نباشد. یک سری تزریق را با استفاده از یک سوزن مخصوص کوتاه  دریافت خواهید کرد. ممکن است سوزن به اسلحه مکانیکی وصل شود تا بسیاری از تزریقها را به در یک ردیف منظم انجام گیرد.

سوزن ها را می توان در اعماق مختلف – از 1 تا 4 میلی متر به پوست شما – بسته به اینکه در چه شرایطی تحت درمان هستید-  تزریق کرد.

 پزشک شما ممکن است سوزن را با  زاویه  بر روی پوست شما قرار دهد ، یا در حین تزریق خیلی سریع مچ دست آنها را تکان بخورد.

هر تزریق فقط ممکن است قطره کوچکی از محلول را در پوست شما قرار دهد.برای به دست آوردن تأثیر مطلوب شما به چندین جلسه مزوتراپی احتیاج دارید. انتظارهست بین 3 تا 15 بار به پزشک مراجعه کنید. در ابتدا ، هر 7 تا 10 روز تزریق را دریافت خواهید کرد. اگر پوست شما شروع به بهبودی کند، هر دو هفته یک بار یا یک بار در ماه روند درمان طول خواهد کشید.

 

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت