لیپوساکشن اولتراسونیک

بخش دوم

ارجاع:بخش نخست

لیپوساکشن اولتراسونیک نوعی روش برای از بین رفتن چربی است که سلولهای چربی را قبل از برداشتن ،  تبدیل به مایع می کند. این کار با هدایت سونوگرافی همراه با امواج فراصوت برای هدف قرار دادن سلول های چربی انجام می شود. این نوع جراحی زیبایی به لیپوساکشن با کمک سونوگرافی (UAL) نیز معروف است.

بیشتر UAL ها به صورت سرپایی انجام می شوند. شما می توانید انتظار داشته باشید که جراحی در مطب پزشکی انجام شود و در همان روز به خانه خود بروید. اگر جراح شما منطقه بزرگی را تحت درمان دارد ، ممکن است این عمل را در بیمارستان انجام دهند.

بسته به نوع پوشش ، جراح شما از بی حسی موضعی برای بی حس کردن منطقه استفاده می کند. پس از شروع بی حسی ، جراح شما میله ای را به پوست شما وارد می کند که انرژی یلتراسونیک را به شما منتقل می کند که دیواره سلولهای چربی را از بین می برد و آنها را مایع می کند. پس از فرآیند مایع شدن ، چربی توسط یک وسیله مکش به نام کانول برداشته می شود.

جدول زمانی بازیابی (بهبودی)

یک زن قبل و بعد از لاغری

بازیابی از UAL در مقایسه با جدول زمانی نتایج نسبتاً مختصر است. از آنجا که  یک روش سرپایی است ، اگر عوارض جانبی نداشته باشید ، می توانید سریعاً به خانه بروید. ممکن است لازم باشد چند روز از دانشگاه یا محل کار خود برای استراحت دور باشید.

پزشک شما ممکن است در طی چند روز از انجام عمل ، ورزش های متوسط مانند پیاده روی را توصیه کند. این به جریان خون شما کمک می کند ، بنابراین لخته های خون ایجاد نمی شوند. اگر تورم دارید ، ممکن است لباس مخصوص تنگ (compression garments) بپوشید.

مهم است که بخاطر داشته باشید که  با UAL از سلولیت خلاص نمی شوید. اگر این هدف شماست ، ممکن است بخواهید رویه های دیگر را نیز در نظر بگیرید.انجمن جراحی پوستی آمریکا (ASDS) می گوید ممکن است شما برای چندین ماه نتایج کامل نبینید. این انجمن همچنین می گوید UAL سریعترین زمان بهبودی را نسبت به سایر انواع لیپوساکشن دارد. تورم و سایر عوارض خفیف معمولاً بعد از چند هفته فروکش می کنند.

 

پرداخت هزینه ها

لیپوساکشن یک روش زیبایی محسوب می شود. بنابراین بعید است که بیمه پزشکی این نوع جراحی را تحت پوشش خود قرار دهد.ممکن است در مورد برنامه پرداخت با پزشک خود صحبت کنید. بسته به منطقه تحت درمان و همچنین اینکه آیا به بستری شدن در بیمارستان نیاز دارید ، هزینه ها ممکن است متفاوت باشد.

آیا مؤثر است؟

از نظر پزشکی ، UAL درمانی مؤثر برای چربی های ناخواسته محسوب می شود. یک گزارش در سال 2010 نشان داد که 80 درصد از 609 نفری که بین سالهای 2002 و 2008 تحت UAL قرار گرفته اند از نتایج خود راضی بودند. رضایت مندی به معنای از دست دادن چربی کلی و کاهش وزن تعیین شد.

با این حال ، نویسندگان همان مطالعه دریافتند که حدود 35 درصد وزن خود را از دست داده اند. بخش عمده ای از این دستاوردها در سال اول این روش اتفاق افتاد. آنها مشاوره درباره ی سبک زندگی را قبل و بعد از لیپوساکشن اولتراسونیک برای جلوگیری از افزایش وزن توصیه می کنند.

از طرف دیگر ، سایر متخصصان پزشکی از هر نوع لیپوساکشن طرفداری نمی کنند. در حقیقت ، دفتر منبع سلامت زنان می گوید که این روش “نوعی کاهش وزن پایدار نیست.”

همچنین ، ASDS توصیه می کند که متقاضی های احتمالی قبل از این روش از “وزن طبیعی” برخوردار باشند. این امر خطر عوارض جانبی را کاهش می دهد. بعلاوه ، این امر به شما اطمینان می دهد که قبل و بعد از عمل ، عادات زندگی سالم را تمرین کنید.

گزینه های دیگر برای از بین رفتن چربی

در حالی که UAL از امنیت و موفقیت بالایی برخوردار است ، ممکن است شما بهترین کاندیدای این روش نباشید. در مورد تمام گزینه های موجود برای کاهش چربی با پزشک خود صحبت کنید و اینکه آیا جراحی زیبایی ایده خوبی است.

گزینه های دیگر برای UAL عبارتند از:

جراحی چاقی

کانتورینگ بدن یا تناسب (body contouring)

(cryolipolysis) (قرار گرفتن در معرض سرمازدگی شدید)

لیزر درمانی

لیپوساکشن استاندارد

بند آخر

علیرغم برخی از خطرات ، لیپوساکشن اولتراسونیک یک روش برتر برای کاهش چربی با جراحی توسط جراحان پلاستیک است. مجله زیبایی ، UAL را در مقایسه با سایر انواع لیپوساکشن مؤثرتر و کم خطرتر می داند.

در آخر ، اگر این نوع لیپوساکشن را در نظر می گیرید ، مهم است که یک جراح با تجربه در UAL را انتخاب کنید. این باعث کاهش خطر صدمات و عوارض جانبی می شود.

 

 

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت