لیپوساکشن اولتراسونیک چقدر مؤثر است؟

لاغری موضعی با دستگاه

بررسی اجمالی

مقاله امروز سالن لاغری تک باربی در باره لیپوساکشن اولتراسونیک است.

بخش نخست

لیپوساکشن اولتراسونیک نوعی روش برای از بین رفتن چربی است که سلولهای چربی را قبل از برداشتن ،  تبدیل به مایع می کند. این کار با هدایت سونوگرافی همراه با امواج فراصوت برای هدف قرار دادن سلول های چربی انجام می شود. این نوع جراحی زیبایی به لیپوساکشن با کمک سونوگرافی (UAL) نیز معروف است.

لیپوساکشن رایج ترین نوع روش زیبایی است که در ایالات متحده انجام می شود. در حالی که هدف این است که از شر چربی خلاص شوید و بدن خود را متناسب کنید ، لیپوساکشن برای کاهش وزن در نظر گرفته نمی شود.

در عوض ، این روش می تواند نواحی کوچکی از ذخایر چربی را  از بین ببرد که  با رژیم غذایی و ورزش به سختی میتوان از میان برد.

همین امروز شروع به لاغری با روشی ساده کنید

اطلاعات بیشتر و مشاوره کلیک

لاغری با دستگاه

فواید آن چیست؟

 UAL گاهی اوقات به جای لیپوساکشن به کمک مکش (SAL) استفاده می شود. در حالی که SAL قدیمی ترین و آزمایش شده ترین نسخه از این عمل جراحی است ، اما محدودیت هایی دارد که UAL به دنبال پر کردن آن است.

 تعدادی مزایای اضافه شده از موارد زیر را دارد:

دقیق تر چربی را از بین می برد

خلاص شدن از شر چربی فیبری سرسخت ، یا “چربی رول”

انقباض پوست افزایش می یابد

حفظ اعصاب اطراف محل

UAL همچنین ممکن است خستگی و کوفتگی جراح را کاهش دهد ، زیرا چربی را قبل از اینکه مکیده شود ، مایع می کند.  ممکن است نتایج بهتری را برای افرادی که تحت این عمل قرار می گیرند ، فراهم کند.

دستگاه لیپوساکشن

خطرات این روش چیست؟

در حالی که UAL یک شکل دقیق تر از لیپوساکشن است ، اما چند عارضه ی جانبی در این روش زیبایی وجود دارد. در مرحله اول ، خطر بیشتری از ایجاد جای زخم در مقایسه با SAL وجود دارد. افتادگی پوست ، سوراخ های بطن (معده و شکم) و آسیب عصبی نیز ممکن است. خطر عفونت نیز وجود دارد – مانند هر نوع جراحی دیگر

احتمال دیگر ایجاد سروما‌(Seroma) است. اینها حباب های پر از مایعات هستند که می توانند در جایی که لیپوساکشن صورت می گیرد توسعه یابد. که نتیجه ترکیب پلاسمای خون قدیمی و سلولهای مرده است که از بدن خارج می شوند.

یک بررسی از 660 مورد UAL ، عوارض جانبی دیگری نیز پیدا کرد. اثرات زیر گزارش شده است:

 سه مورد سروما‌(Seroma)

 دو گزارش از فشار خون بالا (فشار خون پایین)

سه مورد درماتیت تماسی یا اماس پوست (eczema rashes)

یک گزارش از خونریزی

کلینیک مایو برای افرادی که موارد زیر دارند لیپوساکشن را توصیه نمی کند:

سیستم ایمنی ضعیف

بیماری عروق کرونر

 دیابت

 کاهش جریان خون

چه انتظاری باید داشت؟

جراح شما قبل از عمل دستورالعمل هایی به شما می دهد. در این ملاقات ، حتماً در مورد تمام مکمل ها و داروهایی که مصرف می کنید ، به آنها بگویید. آنها احتمالاً از شما خواهند خواست كه چند روز قبل از عمل ، مصرف داروهای رقیق كننده خون – از جمله ایبوپروفن (Advil) را متوقف كنید.

UAL ممکن است برای نواحی زیر در بدن استفاده شود:

شکم

پشت

سینه ها

باسن

اندامهای تحتانی (پاها)

اندامهای فوقانی (بازوها)

 

 

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت