چاقی یکی از معضلات جوامع بشری است; که امروزه به علم کمتر شدن تحرک و مصرف برخی از مواد غذایی ناسالم; افزایش وزن نیز در بسیاری از افراد دیده می شود; نام سونا از گذشته تا دیرباز با کاهش وزن و لاغری همراه بوده است; اما اینکه سونا برای لاغری مفید است یا نه، سوالی است که برای بیشتر افراد پیش می آید.

سونا چیست؟

سونا در واقع به معنی گرم خانه است و اتاقی است که معمولا از چوب درخت سرو ساخته می شود و دمای آن متغیر است. دمای هوای اتاق سونا به صورت کنترل شده گرم و یا بخار است و روشی موثر برای کاهش وزن می باشد. اتاق سونای خشک دمایی بین 80 تا 130 درجه سانتیگراد دارد که در این دما بدن بشدت عرق می نماید. اما دمای اتاق سونای تر یا بخار معمولا 50 درجه یا کمتر از آن است. بهتر سات پس از سونای خشک به علت کم آب شدن بدن و اختلافی که در میزان رطوبت هوا وجود دارد، حتما از سونای تر یا بخار نیز استفاده شود.

سونا برای لاغری

آیا سونا برای لاغری مفید است؟

سونا علاوه بر فواید بسیاری که برای سلامتی دارد، از دیرباز تاکنون به عنوان روشی برای لاغر شدن شناخته می شود. اما این سوال پیش می آید که آیا سونا برای لاغری واقعا مفید است. در پاسخ به این سوال باید گفت که بله، سونا برای لاغری بسیار مفید است اما راهی سریع برای کاهش وزن نمی باشد و اگر می خواهید با این روش  لاغر شوید، باید از سونا به صورت مداوم و در طولانی مدت استفاده کنید. در واقع در اتاق سونا شما مقدار زیادی از آب بدن را با تعرق زیاد از دست خواهید داد که ممکن است باعث کم آبی بدن شود. بنابراین پس از سونا فرد احساس می کند که وزن بسیاری را از دست داده است.

متابولیسم و سونا برای لاغری

در صورتی که پس از نوشیدن آب این مقدار وزن کم شده دوباره به باز خواهد گشت. سونا باعث افزایش متابولیسم بدن شده و همین امر باعث بالا رفتن ضربان قلب خواهد شد. به هنگام سونا شما چربی سوزی نخواهید داشت، بلکه آب میان بافتی چربی های بدن از دست خواهد  و چربی ها شروع به نرم شدن می کنند و این چربی ها کم کم از بدن دفع می شوند. اما همانگونه که گفته شد برای لاغر شدن با سونا باید صبور باشید و مانند دیگر تمرینات ورزشی، اینکار نیاز به زمان گذشتن دارد. سونا برای افرادی که به دلایل متعدد قادر به انجام ورزش های سنگین نیستند یا به علت وزن بالا از پادرد، چاقی و کمردرد رنج می برند، بسیار مناسب است و اگر در طول هفته 2 الی 3 بار  از سونا استفاده شود، در کاهش وزن و سلامتی بدن بسیار تاثیر گذار خواهد بود. بنابراین تاثیر سونا در لاغری و کاهش وزن بسیار زیاد است.

سونا در سالن لاغری
سونای مخصوص سالن لاغری تک باربی

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت