راههای کاهش وزن سریع

راههای کاهش وزن سریع

بخش دوم (بخش نخست)

 وزنه ها زدن  3 بار در هفته

برای کاهش وزن در این طرح نیازی به ورزش ندارید ، اما توصیه می شود.بهترین گزینه این است که هفته ای 3-4 بار به باشگاه بروید.

 یک گرم کردن  اولیه انجام دهید و برخی از وزنه ها را بلند کنید.

اگر تازه وارد باشگاه شده اید ، از مربی مشاوره بخواهید.با بلند کردن وزنه ، شما کالری زیادی می سوزانید و از کند شدن متابولیسم جلوگیری می کنید ، که این یک اتفاق طبیعی  در کاهش وزن است .مطالعات انجام شده در مورد رژیم های کم کربوهیدرات نشان می دهد که شما حتی با از دست دادن مقادیر قابل توجهی چربی بدن می توانید کمی عضله نیز بدست آورید .

اگر بلند کردن وزنه ها گزینه ای خوبی برای شما نیست ، انجام برخی از تمرینات قلبی و عروقی مانند پیاده روی ، آهسته دویدن ، دویدن معمولی ، دوچرخه سواری یا شنا کافی خواهد بود.

وعده ی آزاد

روش اختیاری – یک بار در هفته “فقط کربوهیدرات” را امتحان کنید

شما می توانید یک روز در هفته را فقط با خوردن کربوهیدرات بیشتر، بگذرانید. بسیاری از مردم شنبه را ترجیح می دهند.مهم است که از منابع کربوهیدرات سالم مانند جو ، برنج ، کینوا ، سیب زمینی ، سیب زمینی شیرین ، میوه و غیره استفاده کنید.

اما فقط این یک روز در هفته  کربوهیدرات بیشتر مصرف کنید – اگر این کار را بیشتر از یک بار در هفته انجام دهید ، نمی توانید موفقیت زیادی در این طرح ببینید.

اگر باید یک وعده غذایی (وعده آزاد یا همان چیت میل) داشته باشید و چیزی ناسالم بخورید ، در این روز این کار را انجام دهید.

توجه داشته باشید که  خوردن وعده های غذایی چیت میل یا مصرف کربوهیدرات لازم نیست ، اما آنها می توانند برخی از هورمونهای چربی سوزی مانند لپتین و هورمونهای تیروئید را تقویت کنند در طول روز مقداری وزن به دست می آورید ، اما بیشتر آن وزن آب است و در 1-2 روز آینده دوباره آن را از دست می دهید.

راههای کاهش وزن سریع
راههای کاهش وزن سریع

درمورد کالری و نحوه ی محاسبه ی آن

لازم نیست که کالری ها را تا زمانی که مصرف  کربوهیدرات ها را بسیار کم نگه  می دارید و به پروتئین ، چربی و سبزیجات کم کربوهیدرات به عنوان وعده نگاه می کنید ، جمع و تفریق کنید.

با این حال ، اگر واقعاً می خواهید آنها را حساب کنید ، از این ماشین حساب استفاده کنید.

جزئیات بدن خود را وارد کنید و سپس بسته به میزان سرعتی که می خواهید وزن خود را کم کنید ، گزینه ی  “کاهش وزن” یا بخش “کاهش سریع وزن” را انتخاب کنید.

بسیاری از ابزارهای عالی و برنامه ها  وجود دارد که می توانید برای شمارش تعداد کالری هایی که می خورید ، استفاده کنید. هدف اصلی این طرح نگه داشتن کربوهیدرات زیر 20 تا 50 گرم در روز و دریافت بقیه کالری های خود از پروتئین و چربی است.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت