کرایولیپولیز

آیا واقعاً کار می کند؟

مطالعات نشان می دهد که کرایولیپولیز یک روش موثر برای کاهش چربی است. CoolSculpting یک روش پزشکی غیر تهاجمی و غیر جراحی است که به از بین بردن سلولهای چربی اضافی در زیر پوست کمک می کند.

به عنوان یک درمان غیر تهاجمی ، مزایای آن در مقایسه با روش های سنتی از بین بردن چربی جراحی زیادتر است.

محبوبیت CoolSculpting به عنوان یک روش از بین بردن چربی در ایالات متحده رو به افزایش است. این تأیید در سال 2010 از طرف سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) دریافت شد. از آن زمان تاکنون ، درمان های فریز کردن چربی درصد افزایش یافته است.

 کرایولیپولیز برای لاغری

(CoolSculpting)چگونه کار می کند؟

 از روش معروفی به Cryolipolysis(دستگاه کرایولیپولیز) استفاده می کند , این روش به کرایولیز (cryolysis) نیز معروف است. در این شیوه  با قرار دادن یک حلقه چربی در دو صفحه که باعث خنک شدن چربی در دمای انجماد می شوند ، کار می کند.

یک منبع معتبر از مطالعه در سال 2009 به بررسی کارآیی بالینی کریولیپولیز پرداخت. محققان دریافتند كه كریولیپولیز میزان لایه چربی درمان شده را تا 25 درصد كاهش می دهد. نتایج هنوز شش ماه پس از درمان وجود داشت.

 سلولهای چربی منجمد شده ،و مرده در طی چند هفته پس از درمان ، از طریق کبد از بدن دفع می شوند و نتایج کاملی از دست دادن چربی را طی سه ماه نشان می دهد.

لاغری با دستگاه کرایولیپولیز

بعضی از افرادی که CoolSculpting انجام می دهند ، معمولاً برای درمان چندین قسمت از بدن ، این روش را انتخاب می کنند:

  • ران
  • کمر
  • شکم
  • پهلو ها

همچنین می تواند ظاهر سلولیت را در پاها ، باسن و بازوها کاهش دهد.

برخی افراد نیز از آن برای کاهش چربی اضافی در زیر چانه استفاده می کنند.

برای درمان هدفمند هر قسمت از بدن  یک ساعت طول می کشد. برای بیشتر قسمت های بدن جهت دیدن نتایج به درمان های  کرایولیپولیز بیشتری نیاز دارد. قطعات بزرگتر بدن نیز ممکن است نیاز به درمان بیشتری نسبت به قطعات کوچکتر بدن داشته باشد.

برخی از عوارض جانبی احتمالی CoolSculpting عبارتند از:

  • وقتی پزشک رول چربی را بین تابلوها قرار می دهد ، احساس کشیدگی (کشیده شدن) در محل درمان وجود دارد
  •  احساس درد ، سوزش یا درد در محل درمان دو هفته بعد از درمان که خودشان به تنهایی و بدون هیچگونه درمان اضافی از بین بروند
  • قرمزی کوتاه مدت ، تورم ، کبودی و حساسیت پوستی در محل درمان

در موارد بسیار نادر ،  کرایولیپولیز می تواند منجر به افزایش حجم سلولهای چربی در قسمتهای بدن تحت درمان شود. مشخص نیست که چرا این اتفاق می افتد ، اما به نظر می رسد بیشتر از زنان در مردان شایع است. در کمتر از 1 درصد منبع قابل اعتماد موارد دیده می شود. اگرچه نادر است ، ارزش آن را دارد که از این اثر جانبی احتمالی آگاه باشید.

بیشتر افرادی که این عارضه را تجربه می کنند که به نام هایپرپلازی چربی پارادوکسیکال نامگذاری شده ، به دنبال درمان های جایگزین برای از بین بردن چربی ، مانند لیپوساکشن سنتی ، هستند.

 

 

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت