تکنیک لیپوساکشن لیزر

لیپوساکشن با لیزر چیست

تکنیک لیپوساکشن لیزر باعث چربی سوزی و سفت شدن پوست می شود

برای کسانی که به دنبال بدنهای متناسب با حداقل تلاش هستند ، لیپوساکشن یکی از محبوب ترین  روش برای رفع سریع چربی است. اما مانندهر روش دیگری ، روش کاهش چربی با اشکالاتی همراه است ، به خصوص اگر پوست شما نتواند شل شدن را از بین ببرد.

در اینجاست که تکنیک تازه طراحی لیزر لیپولیز وارد می شود ، جایی که لیپوساکشن سنتی از بین می رود. محققان بر این باورند که این تکنیک پیشرفته می تواند کلید بهینه در ایجاد متناسب کردن بدن باشد .

تکنیک لیپوساکشن لیزر

لیزر لیپولیز چگونه کار می کند؟

لیپولیز لیزر روشی با حداقل تهاجم است که از گرما ی لیزرهای فیبر نوری در طول موجهای مختلف برای ذوب چربی بدن استفاده می کند. این فرایندی متفاوت از لیپوساکشن است که شامل از بین بردن چربی بدن با استفاده از مکش خلاء است. فواید اضافی لیزر لیپولیز این است که باعث تولید کلاژن پروتئین شده و پوست را محکم تر می کند.

نتایج بالینی از روش لیزر لیپولیز و لیپوساکشن بیش از 2000 بیمار در طول سه سال گرفته شد. محققان دریافتند که در کل بیماران بخش عمده ای از چربی را در قسمت های مختلف بدن از دست داده و شاهد افزایش سفتی پوست هستند. بیماران از عوارض اساسی رنج نمی برد ، اگرچه برخی از درد و کبودی جزئی شکایت داشتند.

کاهش وزن موضعی

لیپولیز یا لیپوساکشن؟

لیپولیز لیزر به خودی خود برای از بین بردن چربی مؤثر است. با این حال ، ادغام لیپولیز لیزر با لیپوساکشن سنتی به طور کلی بهترین نتایج را برای سفت شدن و کوچک شدن پوست به وجود می آورد.دکتر عباس شمس الدین ، نویسنده اصلی این مطالعه و رادیولوژیست مداخله در مرکز لیزر و جراحی  می گوید: “بسیاری از افراد [لیپوساکشن] را امتحان نمی کنند ، زیرا شنیده اند که پوست اغلب بعد از از بین بردن چربی شل می شود.”

در ادامه “این به ویژه در مورد افرادی که می خواهند چربی شکم را از دست بدهند ، صادق است ، اما به سفت بودن پوست هم احتیاج دارند.”به گفته شمس الدین ، دو مورد نیاز است تا واقعاً افتادگی شکم، پشت و سایر مناطق مشکل دار هدف قرار گیرند.

وی گفت: “ترکیب لیپوساکشن سنتی با لیزر لیپولیز اکنون نشان داده شده است که بدن هایی سفت و دارای پوست محکم تولید می کند.” “ما می توانیم بدون نیاز به عمل جراحی ، چیزهایی مانند شکم سفت تر به افراد بدهیم.”

ملاحظات بهداشتی و ایمنی

بسیاری از مطالعات نشان داده اند که لیپولیز لیزر درمانی بی خطر و مؤثر برای هدف قرار دادن مناطق کوچک چربی بدن است و به دلیل اینکه این عمل به صورت سرپایی انجام می شود ، به طور کلی بهبودی سریع انجام می شود.

 خود را با واقعیت ها رودررو بگیرید و با پزشک خود صحبت کنید تا دریابید که آیا گزینه ی خوبی برای لیپوساکشن ، لیزر لیپولیز یا هر دو خواهید بود.

 با این حال ، همه رویه ها خطرات زیادی دارند. کلیه اقدامات جراحی خطر عفونت ، خونریزی ، زخم ، آسیب عصبی ، واکنش منفی به بیهوشی و لخته شدن خون را دارد.

لیپوساکشن خطرات اضافی دارد ، از جمله

  • بی نظمی ( قاعدگی) کانتور( contour irregularity)
  • عدم تقارن
  • سرم (حباب مایعات زیر پوست)
  • تغییر رنگ پوست و سوختگی

به یاد داشته باشید ، اگرچه بیماران لیپوساکشن معمولاً به دنبال کاهش وزن کلی نیستند ، جراحی جایگزینی برای یک رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم نیست. جراحی زیبایی فقط می تواند ظاهر فرد را تا این حد بهبود بخشد ، و همیشه با بدن سالم تر مترادف نیست.

 

 

 

منبع:healthline

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت