ماساژ ریلکسی و تأثیر آن بر آرامش بر هیچ کس پوشیده نیست. شکی نیست که ماساژ هم برای روح و روان شما مناسب است و هم برای جسمتان سودمند. زندگی شلوغ و پیچیده امروزی تأثیرات منفی زیادی روی روح و جسم افراد می‌گذارد. با توجه به این موضوع افرادی که به دنبال یک زندگی سالم هستند به ماساژ درمانی فکر می‌کنند.

در کنار افرادی که با خواص ماساژ درمانی آشنا هستند، برخی از افراد نیز وجود دارند که تصور می‌کنند ماساژ درمانی بسیار هزینه‌بر و زمان‌بر است. این باور زمانی درست است که شما بخواهید به کنار حوضچه‌های آب گرم معدنی بروید و در منطقه‌ای خاص این کار را انجام دهید. در صورتی که می‌توانید خدمات ماساژ ریلکسی را با صرف کمترین زمان و هزینه در سالن لاغری تک باربی دریافت کنید.

در این سالن محیطی آرام برای تأثیرگذارتر بودن ماساژ روی مراجعه کنندگان فراهم شده است. فراموش نکنید که برای این که بتوانید ماساژ و تأثیر آن بر آرامش را به طور کامل احساس کنید، در طول مدت زمانی که در سالن ماساژ هستید افکار منفی نداشته باشید و لوازمی مانند گوشی هوشمند و… را از خودتان دور نگه دارید.

در اینجا برخی از تکنیک‌های ماساژ ریلکسی برای علاقه‌مندان ارائه شده است. با ما همراه شده و با این تکنیک‌ها بیشتر آشنا شوید.

ماساژ ریلکسی و ماساژ شانه‌ها

یکی از مهم‌ترین نقاط بدن که اغلب افراد در آن‌ها گرفتگی یا درد احساس می‌کنند، شانه‌ها هستند. علت درد شانه‌ها می‌تواند عصبی باشد یا این که به دلیل طرز راه رفتن یا نشستن نادرست یا فعالیت‌های بدنی شدید، فرد در این ناحیه احساس درد داشته باشد.

برای این که درد این ناحیه کاهش پیدا کند، ماساژ دهنده از فرد می‌خواهد که به پشت روی تخت دراز بکشد و دست‌هایش را زیر سرش قرار دهد. سپس با انگشت شصت و چهار انگشت پوست را از قسمت گردن تا قسمت کتف‌ها ماساژ می‌دهد.

با توجه به این که ماساژ ریلکسی به آرامی انجام می‌شود، فرد احساس آرامش بیشتری می‌کند. پس از انجام ماساژ قسمت سرشانه، ماهیچه‌ها آزاد می‌شوند و دریافت کننده خدمات ماساژ حس خیلی خوبی خواهد داشت.

ماساژ ریلکسی و ماساژ سر

سر عضوی از بدن است که مغز درون آن قرار دارد و سیستم عصبی آن نسبت به دیگر نواحی پیچیده‌تر است. بسیاری از افراد در طول روز سردرد دارند و به همین دلیل زندگی طبیعی آن‌ها دچار مشکل می‌شود.

در ماساژ ریلکسی یکی از قسمت‌هایی که برای رسیدن به آرامش ماساژ داده می‌شود سر است. ماساژ سر به روش سنتی ابتدا از هند شروع شده و به مرور به عنوان یک روش باستانی شفابخش توسط دیگر ملیت‌های نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

در این روش از ماساژ باید از کل انگشت‌ها استفاده شود. مراجعه کنند باید به طور عادی روی تخت دراز بکشد. سپس ماساژ دهنده از قسمتی از سر ماساژ را شروع می‌کند و به مرور با انگشت‌هایش تمام قسمت سر را پوشش می‌دهد.

ماساژ ریلکسی و ماساژ پاها

این روش ماساژ برای افرادی مناسب است که در طول روز مدام سرپا هستند و کمتر فرصت نشستن پیدا می‌کنند. زیاد ایستادن مشکلاتی مانند بی‌خوابی، سردردهای متوالی، استرس و… را به همراه دارد. با کمک ماساژ ریلکسی می‌توانید به این مشکلات غلبه کنید و زندگی آرامی داشته باشید.

در این روش از ماساژ نیز از روغن‌های معطر و تکنیک‌های خاص برای آزاد کردن ماهیچه‌ها استفاده می‌شود. کل قسمت‌های پا در این روش باید ماساژ داده شوند و تمام گرفتگی‌ها برطرف شود.

پس از انجام ماساژ پا نوبت به ماساژ دست‌ها و صورت می‌رسد. با ماساژ این نواحی کل بدن ریلکس می‌شود و فرد آرامشی باورنکردنی خواهد داشت.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و رزرو وقت